رئیس انجمن انبوه‌ سازان تهران مطرح کرد:

کاهش قیمت مسکن به دلیل رکود

رئیس‌ جمهور در جلسه ویژه تأمین مالی پروژه‌های مسکن تاکید کرد:

لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تأمین مالی طرح‌های نهضت ملی مسکن

رئیس‌جمهور، وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرد با همکاری شورای پول و اعتبار، راهکارهای قانونی کاهش سود وام‌های بانکی در حوزه مسکن به ویژه مسکن حمایتی را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
رئیس‌جمهور، وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرد با همکاری شورای پول و اعتبار، راهکارهای قانونی کاهش سود وام‌های بانکی در حوزه مسکن به ویژه مسکن حمایتی را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
کد خبر: ۱۴۱۱۰۰۰

به گزارش جام جم آنلاین، در جلسه ویژه «بررسی راهکارهای تامین مالی پروژه‌ های ساخت مسکن» که صبح امروز چهارشنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با حضور اعضای تیم اقتصادی دولت برگزار شد، بعد از گزارش وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن و تکمیل واحدهای نیمه‌ تمام مسکن مهر، راهکارهای اجرایی تأمین مالی این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس‌جمهور در این نشست با اشاره به اینکه اجرای طرح «نهضت ملی مسکن» هم نیاز جامعه، هم الزام قانونی و هم برنامه مهم دولت مردمی است، کمک به تحقق این برنامه را وظیفه همه بخش‌های اقتصادی دانست و بر بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاری و توان ساخت مسکن بخش خصوصی خصوصاً شرکت‌های توسعه‌ای و انبوه‌سازان تأکید کرد.

آیت‌الله رئیسی همچنین به بانک‌ها یادآور شد که به تکالیف قانونی و تعهدات خود در اختصاص سهم مسکن از تسهیلات بانکی عمل کنند.

در این نشست وزارت راه و شهرسازی با تأکید رئیس‌جمهور مکلف شد با همکاری شورای پول و اعتبار، راهکارهای قانونی کاهش سود وام‌های بانکی در حوزه مسکن به ویژه مسکن حمایتی را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

«واگذاری زمین به متقاضیان واجد شرایط»، «حمایت از احداث مسکن در بافت‌های فرسوده و خودمالکی»، «تسریع در تأمین اراضی مورد نیاز با الحاق اراضی به محدوده شهرها جهت احداث مسکن» و تأمین مالی مورد نیاز» از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها