معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با اشاره به اینکه مقاومت در بالاترین سطح آمادگی قرار دارد تاکید کرد، مقاومتی که ما از امام خمینی (ره) آموختیم لبنان را از شر اشغالگران صهیونیست آزاد و آن را قوی کرد.
معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با اشاره به اینکه مقاومت در بالاترین سطح آمادگی قرار دارد تاکید کرد، مقاومتی که ما از امام خمینی (ره) آموختیم لبنان را از شر اشغالگران صهیونیست آزاد و آن را قوی کرد.
کد خبر: ۱۴۱۰۶۰۰

به گزارش جام جم آنلاین، شیخ «علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله روز گذشته در خطبه نماز جمعه اعلام کرد: مقاومتی که ما از امام خمینی (ره) آموختیم، لبنان را آزاد و از آن محافظت و این کشور را قوی و عزیز کرد. معادلاتی که مقاومت با خون شهدا ایجاد کرد همان چیزی است که دشمن را از حمله به لبنان و مردم و مرزها و حقوق و ثروت آن باز می‌دارد.

وی افزود: مقاومت امروز در بالاترین سطح آمادگی قرار دارد و دشمن، نگران، ترسیده و سردرگم بوده و مانورهایی که انجام می‌دهد دلیل روشنی بر ضعف و ترس و اضطراب آن است. آنچه که بیشتر از همه دشمن صهیونیستی را نگران می‌کند، توانمندی‌های مقاومت و وحدت عرصه‌های مقاومت است که دشمن را به وحشت انداخته و آن را مجبور کرده تا قبل از هر تجاوزی علیه لبنان هزار بار فکر کند.

این مقام حزب‌الله در ادامه به بحران داخلی لبنان اشاره و اعلام کرد: دغدغه معیشت همچنان بر همه دغدغه‌ها در لبنان سیطره دارد؛ به ویژه با افزایش قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی که کاملا ظالمانه و خارج از توان ملت است. این وضعیت مستلزم اقدام سریع دولت موقت و وزارتخانه‌های مربوطه برای کاهش رنج‌ها و دردهای مردم است.

شیخ دعموش تاکید کرد: آنچه لبنانی‌ها منتظر آن هستند، انتخاب رئیس جمهوری است که سرآغاز راه حل بحران‌های معیشتی و مالی مردم باشد. اما متاسفانه برخی هنوز با منطق چالش و تقابل و با پیشینه فرقه‌ای و نه ملی، با مسئله انتخاب رئیس جمهور برخورد می‌کنند. این درحالی است که انتخاب رئیس جمهور یک موضوع ملی بوده و یک دستاورد برای همه لبنانی‌هاست نه یک فرقه خاص. تاکنون 11 جلسه پارلمان لبنان به هیچ نتیجه‌ای نرسیده و برخی سعی دارند امروز یک نامزد دیگری برای تکرار تجربه قبلی معرفی کنند.

گفتگو و توافق تنها راه برای انتخاب رئیس جمهور است

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله گفت: لبنانی‌ها باید بدانند که کشور دیگر تحمل ندارد و با منطق تحمیل و چالش و انحصارطلبی و طرد شدن اداره نمی‌شود؛ بلکه با منطق مشارکت ملی و همکاری همه نیروهای سیاسی می‌توان کشور را اداره کرد. تغییر نام نامزدها و جایگزینی یک نامزد چالشی هیچ نتیجه‌ای ندارد. تنها راهی که به نتیجه لازم می‌رسد و به انتخاب رئیس جمهور منجر می‌گردد، گفتگو و توافق است. بازی با نام‌ها اتلاف وقت است و هیچ طرفی از اکثریت پارلمانی برخوردار نیست. بنابراین هیچکس نمی‌تواند بدون توافق، آنچه را که می‌خواهد به دیگران تحمیل کند.

وی تصریح کرد: ما حمایت خود را از سلیمان فرنجیه، رئیس جریان المرده اعلام کردیم؛ زیرا معتقدیم او صلاحیت و ویژگی‌های ملی لازم را دارد. اما در عین حال تاکید کردیم که همچنان آماده گفتگو و توافق هستیم. این درحالی است که طرف مقابل مخالفت می‌کند و شرط می‌گذارد و مانع رسیدن به توافق می‌شود.

شیخ دعموش در پایان گفت: حزب‌الله برای برون‌رفت لبنان از بحران‌ها و نجات کشور، به گفتگو و همکاری با همه پایبند بوده و مطمئن است که لبنانی‌ها قادر به انجام این کار هستند؛ به شرط این که از وابستگی به خارجی‌ها رها شده و مسئولیت ملی خود را بر عهده بگیرند و به روحیه همکاری و مشارکت پایبند باشند./تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها