یزد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از برگزاری مراسم جشن اولین مرحله واگذاری زمین رایگان به خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) در یزد خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۹۹۹۵
نویسنده کاظم صادقپور

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، علی اکبر عزیزی در نشست خبری که با موضوع  جوانی جمعیت و خانواده برگزار شد با بیان اینکه یکی از چالش های آینده کشور بحث پیری جمعیت است گفت: با توجه به اقدامات و تصمیماتی که در گذشته گرفته شده امروز شاهد گرایش جمعیت به سمت پیری هستیم که اگر چنین روندی ادامه پیدا کند در سال 1430 ایران یکی از پیرترین کشورها خواهد بود.

معاون استاندار یزد در ادامه با بیان این مطلب که پیشرفت کشورها مرهون وجود جوانان است ابراز داشت: با نگاه به سابقه انقلاب اسلامی در می‌یابیم که در دوران پیروزی انقلاب و دوران مقدس این جوانان بود که این دو واقعه را مدیریت کردند و فرماندهان ما در جنگ جوانان 25 تا 27 سال بودند.

وی افزود: البته در دوران سازندگی و رشد علمی کشور نیز مرهون تلاش و فعالیت جوانان است.

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با ورود رهبر معظم انقلاب از سال 1391 به موضوع جمعیت و تصویب قانون جوانی جمعیت، دولت سیزدهم عزم خود را برای اجرای این قانون جزم کرده و با پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند آوری در این زمینه گام برداشته البته استان یزد در این زمینه جزو استان های برتر است.

معاون استاندار با اشاره به برگزاری مراسم اهدای زمین به خانواده های 3 فرزند به بالا اظهار داشت: در مواد 3 و 4 قانون جوانی جمعیت موضوع واگذاری زمین دیده شده که بر همین اساس با پیگیری های استاندار محترم و معاون عمرانی به تعداد خانوارهای موجود که بالغ بر 3 هزار خانوار هستند زمین تامین شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 3716 نفر برای اخذ زمین در طرح جوانی جمعیت ثبت نام کردند که 2772 خانوار حائز شرایط اولیه شده و 1171 خانوار نیز تایید شدند که چهارشنبه شب همزمان با میلاد امام رضا (ع) این زمین ها واگذار می گردند و البته امیدواریم خانواده هایی که هنوز اطلاعات خود را تکمیل نکردند در این زمینه اقدام کنند.

عزیزی تصریح کرد: برای تمامی خانوارها زمین تامین شده که امیدواریم با تکمیل مدارک و اطلاعات بتوانیم به همه این عزیزان زمین واگذار کنیم و از این بابت خانوده های سه فرزند به بالا نگرانی نداشته باشند و تنها محل قطعات با قرعه کشی تعیین خواهد شد.

معاون استاندار عنوان کرد: همه خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنها همزمان یا پس از زمان تصویب قانون جوانی جمعیت یعنی از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ باشد، مشمول این تسهیلات می‌شوند.

معاون استاندار در پایان از واگذاری مسکن به خانواده های 4 قلو استان خبر داد و گفت: در جشن چهارشنبه به 3 خانواده دارای 4 قلو واحد مسکونی واگذار خواهد شد.

احسان خواجه رضایی، مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز در این نشست، گفت: واگذاری زمین برای خانواده‌های واجد شرایط پس از تاریخ 24 مهر 1400 لحاظ خواهد شد و خوشبختانه در این راستا برای تمام افراد واجد شرایط زمین فراهم شده است.

وی گفت: در روز چهارشنبه اولین واگذاری‌ها انجام می‌شود و قطعه زمین هر خانواده حائز اهمیت به صورت قرعه‌کشی مشخص خواهد شد.

خواجه رضایی خاطرنشان کرد: پس از مراسم چهارشنبه، انعقاد قرارداد با خانواده‌ها انجام و فقط هزینه آماده سازی زمین از این خانواده‌ها دریافت می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اظهار داشت: این هزینه با دو سال تنفس و در قالب هشت سال پرداخت قسطی انجام و پس از آن سند مالکیت به خانواده‌ها منتقل خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها