jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۴۰۹۹۰   ۰۸ مرداد ۱۳۸۶  |  ۱۱:۴۴

فارس: بازرسان آژانس بینالمللی انرژی اتمی به منظور بازدید از راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک امروز دوشنبه وارد تهران میشوند.


یک منبع آگاه در گفتوگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر افزود: این بازدید طبق توافق ایران و آژانس صورت میگیرد.
وی افزود: احتمالا9 سفر بازرسان آژانس به ایران یک روزه خواهد بود.
قرار بود که هیئت آژانس بینالمللی انرژی اتمی روزهای هشتم و نهم مرداد برای بازدید از تأسیسات آب سنگین اراک به ایران سفر کنند.
این منبع آگاه در خصوص سفر هیئتی دیگر از بازرسان آژانس به ایران در 15 مرداد نیز با بیان این که این سفر در توافق ایران و آژانس مشخص شده است، گفت: این سفر نیز برای نظم دادن بیشتر به نحوه بازرسیها صورت میگیرد که این موضوع خواست ایران نیز هست.
در پی مذاکرات میان محمد البرادعی مدیرکل آژانس و علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هیئتی از آژانس بینالمللی انرژی اتمی به ریاست «اولی هاینونن» معاون مدیرکل در امور پادمانها در تهران و وین مذاکراتی داشت.
در دور اول این مذاکرات در خصوص بازدید بازرسان از راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک تا اواخر ژوئیه سال جاری و نهایی ساختن رویکرد پادمانها در نطنز تا اوایل ماه اوت توافق حاصل شد.
هدف از این مذاکرات تدوین نقشه کاری درباره مدالیته حل مسایل باقی مانده مربوط به برنامه هستهای ایران و روشن ساختن برخی مسایل اجرایی پادمانها عنوان شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر