رئیس فدراسیون فوتبال گفت: برای سال آینده باید سیستم VAR در ورزشگاه‌ها راه‌اندازی شود.
کد خبر: ۱۴۰۹۸۵۶

به گزارش جام جم آنلاین، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال روز یکشنبه در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با مثبت خواندن دیدارش با سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: روز گذشته به همراه مهدی محمدنبی نایب رییس اول فدراسیون فوتبال، امیر قلعه‌ نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و رضا عنایتی سرمربی تیم امید، جلسه‌ای با وزیر ورزش و جوانان در محل وزارتخانه برگزار کردیم و در این نشست در ارتباط با نحوه انتخاب سرمربی تیم امید و چگونگی آماده‌سازی تیم‌های ملی گزارشی ارائه کرده و در خصوص مسائل و موضوعات مربوط به فوتبال و رویدادهای پیش‌رو به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

وی با بیان این‌که در این نشست به تفصیل در خصوص رویدادهای پیش‌رو، صحبت‌های مختلفی مطرح شد، افزود: وزیر ورزش و جوانان نقطه نظرات خود را بیان کرد و برای حضور موفق تیم‌های اعزامی مواردی را متذکر شد.

رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر این‌که مردم و مسئولان خواستار موفقیت‌ تیم‌های ملی فوتبال در رویدادهای مهم بین‌المللی هستند، تاکید کرد: برای دستیابی به موفقیت باید موانع را پشت‌سربگذاریم و سجادی نیز قول داد در این خصوص اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی به تبیین رویدادهای پیش روی فوتبال پرداخت و با اعلام این‌که هم‌اکنون ۴ تیم آماده اعزام به رویدادهای مهم هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم زیر ۲۰ سال در تورنمنت کافا حضور دارد و تیم فوتبال ساحلی کشورمان نیز در مسابقات آسیایی به نایب قهرمانی رسید.

مهدی تاج در ادامه سخنانش از اعزام تیم نوجوانان و تیم بانوان خبر داد و افزود: درحال حاضر فکر نمی‌کنم با همین ۴ اعزام پیش‌رو، فعالیت‌مان با هیچ مجموعه‌ای قابل مقایسه باشد و باید تلاش کنیم تا تیم‌های اعزامی بتوانند بهترین نتایج را برای کشورمان به دست بیاورند.

وی به مشکلات پیش‌روی فدراسیون فوتبال اشاره کرد و تحریم‌ها را تهدیدی جدی برای این فدراسیون دانست و گفت: این مساله برای ما یک فشار جدی است. به واسطه تحریم‌ها، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها نمی‌توانند به هیچ شکلی، مبلغی را از فیفا و AFC دریافت کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این‌که تجهیز ورزشگاه آزادی به VAR یکی دیگر از موضوعات مطرح شده با وزیر ورزش و جوانان بود، اظهار کرد: ما در این جسله، درباره تجهیز VAR و اخذ مجوز حرفه‌ای و شرایط الزامات فیفا و AFC نیز مطالب لازم را بیان کردیم و در خصوص روند اجرایی شدن آن‌ها گزارش لازم را ارائه کردیم. ورزشگاه آزادی تحت اجاره استقلال، پرسپولیس و فدراسیون فوتبال است. بسیاری از بازی‌های تیم ملی در آن‌جا برگزار می‌شود، بنابراین می‌بایست چگونگی تجهیز ورزشگاه آزادی برای همه مهم باشد. ورزشگاه آزادی علاوه بر ساخت و تجهیزش، بحث‌ دوربین‌هایش، فوق‌العاده حائز اهمیت است و همچنین بحث VAR مطرح است که ما باید ورزشگاه‌ها را برای سال آینده به آن تجهیز کنیم.

وی با تاکید بر این‌که پرسپولیس و استقلال درآمد کافی برای تامین هزینه‌های مختلف ورزشگاه آزادی ندارند، گفت: نمی‌دانیم چگونه پولش باید تامین شود. خود فدراسیون فوتبال یکی از بهره‌برداران این موضوع است. این مساله درحال بررسی است اما به‌طور کلی، مسائل مربوط ورزشگاه گل‌گهر سیرجان را خود باشگاه گل‌گهر پیگیری می‌کند یا هزینه‌هایی که مربوط به ورزشگاه نقش جهان اصفهان باشد را خود باشگاه سپاهان مورد بررسی قرار می‌دهد. در حال حاضر ورزشگاه آزادی ۳ بهره‌بردار دارد و در این ارتباط باید یک راه‌حلی برایش در نظر گرفته شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره کسب مجوز حرفه‌ای و صحبت‌هایی که در این خصوص با وزیر ورزش و جوانان داشته است، گفت: سجادی ریز مسائل را می‌داند و امیدوارم در شرایط مطلوب، مسائل پیش برود. باشگاه‌هایی که مجوز حرفه‌ای کسب کردند، تکلیف‌شان مشخص است و آن‌هایی که نتوانستند مجوز حرفه‌ای بگیرند، زمانی برای اعتراض به استیناف دارند و باید کمیته استیناف تشکیل شود و ببینیم چه اتفاقی رقم می‌خورد.

وی در پایان عنوان کرد: خوشبختانه تیم‌های ما دارند نتیجه می‌گیرند. با این وجود دوست نداریم شکست بخوریم. تیم ساحلی، فوتسال و تیم بانوان نتایج خوبی کسب کرده‌اند و دل‌مان نمی‌خواهد شکستی را تجربه کنیم و به همین خاطر تلاش می‌کنیم موانعی که در حوزه تیم ملی وجود دارد را رفع کنیم. در واقع دوست داریم مثل بقیه تیم‌ها، تیم فوتبال بزرگسالان هم نتیجه بگیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها