آئین استقبال رسمی از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا با حضور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش آغاز شد.
کد خبر: ۱۴۰۸۷۲۷

به گزارش جام جم آنلاین، آئین استقبال رسمی از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا، صبح امروز با حضور مقامات عالی‌رتبه لشکری و کشوری، خانواده‌های دریانوردان و وابستگان نظامی کشورهای دوست و همسایه آغاز شد.

سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم حضور دارند.

استاندار و نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز از دیگر میهمانان این ویژه برنامه استقبال رسمی هستند.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با استقبال امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده های دریانوردان در منطقه یکم دریایی نداجا در بندر عباس پهلو گرفت.

350 دریانورد ایرانی در قالب ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانستند با دریانوردی طولانی، رکورد تاریخی عبور از اقیانوس آرام را شکسته و بیش از 65 هزار کیلومتر دریانوردی کنند که در تاریخ دریانوردی کشورمان بی نظیر بود.

تعداد بازدید : 221

اجرای ارکستر سمفونیک در عظمت دریادلان

ارکستر سمفونیک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در آیین استقبال رسمی از ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، قطعه زیبا و حماسی در عظمت دریانوردی دلاور مردان ایرانی در 65 هزار کیلومتر دریانوردی به دور دنیا را به اجرا درآورد.

وصف جهاد دریایی رزمندگان و ساحل صبوری خانواده های آنان مفهوم این اجرای ارکستر سمفونیک بود.

تعداد بازدید : 73

امیر ایرانی: نیروی دریایی حوزه نفوذ و هویت منطقه‌ای خود را افزایش داد

امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز در مراسم استقبال رسمی از ناوگروه 86 در منطقه یکم امامت نداجا با قدردانی از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به دریادلان حاضر در ناوگروه 86، عنوان کرد: فرزندانی از 29 استان کشور در این مأموریت مهم و راهبردی حضور داشتند و این نشانه تعلق این حرکت عظیم به همه ملت ایران است.

وی با بیان این که این افتخار به نام ملت ایران و به نام همه مردم بزرگ ایران است، افزود: خانواده های این رزمندگان دلاور در تحقق این مأموریت نقش بزرگی داشتند. نیروی دریایی راهبردی ارتش با حضور در آبهای آزاد دنیا و دریانوردی بلند مدت، عمق راهبردی و آینده نگری در قدرت دریایی توأم با حوزه نفوذ و هویت منطقه ای خود را گسترش داده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان داشت: از این مأموریت بزرگ و با ارزش، دستاوردهای فراوانی نیز بدست آمده است و تجربه ای برای مأموریت های بزرگ آینده است. امروز فرزندان ملت ایران در نیروی دریایی با اذن ولی زمان و فرمانده کل قوا برای اولین بار در تاریخ ایران با بکارگیری دانش های نوین ضمن تأمین امنیت دریایی، با انجام 213 روز دریانوردی عملیاتی و سبز با دنا و مکران توانست در پهنه های اقیانوس حضور یابد تا ثابت کنند، ایران و ایرانی انزوا گریز و تحریم ناپذیر است./فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها