انتقام
داستان جنایی(قسمت پایانی)

انتقام

پسر جوان که در جریان درگیری بر سر یک دستبند مرتکب قتل شده بود، پس از یک بار رهایی از مجازات مرگ در دور دوم محاکمه‌اش به قصاص محکوم شد.
پسر جوان که در جریان درگیری بر سر یک دستبند مرتکب قتل شده بود، پس از یک بار رهایی از مجازات مرگ در دور دوم محاکمه‌اش به قصاص محکوم شد.
کد خبر: ۱۴۰۸۳۹۴

به گزارش خبرنگار جام‌جم، ساعت ۲ بامداد پنجشنبه نهم دی سال ۱۴۰۰، یکی از ماموران کلانتری شهرک ولیعصر (عج) به بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران اطلاع داد که در جریان درگیری خیابانی، پسری ۱۶ ساله زخمی و بعد از انتقال به بیمارستان فوت شده است. تیم جنایی با حضور در محل درگیری خونین و تحقیقات محلی، متوجه شدند که عامل جنایت پسری ۱۹ ساله است که با دوستش در این دعوا حضور داشته‌اند و بعد از جنایت متواری شده‌اند.
با شناسایی دوست مقتول، ماموران به تحقیق از او پرداختند که در اظهاراتش گفت: «من و دوستم مقابل گیم‌نت محله‌مان ایستاده بودیم که با قاتل و دوستش درگیر شدیم و این جنایت رقم خورد.»
این در حالی بود که عامل جنایت و همدستش ساعاتی بعد از این ماجرا، شناسایی و بازداشت شدند. متهم به قتل ۱۹ ساله در جریان تحقیقات گفت: «من و دوستم در حال عبور از محله بودیم که در مقابل مغازه گیم‌نت مقتول و دوستش را دیدیم. دوستم دستبند طلا داشت. شروین -مقتول - با دیدن دستبند سمت ما آمد و بدون هیچ دلیلی از دوستم خواست دستبند را به او بدهد که از این کار خودداری کرد اما شروین دست‌بردار نبود. دوستم در مقابلش مقاومت کرد. درگیری بالا گرفت، به هواخواهی از دوستم پرداختم و شروین را هل دادم که سمتی پرت شد. شروین قمه‌ای که مقابل گیم‌نت گذاشته بود را برداشت و سمت‌مان آمد. او با قمه به من ضربه زد که باعث شد سرم زخمی شود. برای خلاصی از دستش با چاقویی که همراه داشتم، ضربه‌ای به او زدم که به گردنش اصابت کرد. کف خیابان افتاد و من و دوستم فرار کردیم، به خانه‌های‌مان رفتیم که ساعاتی بعد دستگیر و متوجه شدیم شروین فوت کرده است.»
با تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. در جلسه محاکمه اولیای دم برای قاتل پسرشان درخواست قصاص کردند. متهم هم مدعی شد در دفاع از خود مرتکب قتل شده است.
پس از این دفاعیات، قضات ادعای دفاع مشروع را پذیرفتند و شروین از قصاص رها و به پرداخت دیه محکوم شد. با اعتراض اولیای دم، پرونده به دیوان‌عالی کشور ارسال، حکم شکسته و برای رسیدگی دوباره به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. در این جلسه اولیای دم دوباره درخواست قصاص را مطرح کردند.
​​​​​​​ شروین هم با تکرار دفاعیات قبلی خود گفت: «وقتی مقتول به سرم ضربه زد، خون جلوی چشمم را گرفت و به‌خوبی نمی‌توانستم جلوی خودم را ببینم. من هم در دفاع از خود با چاقو ضربه‌ای سمت او پرت کردم که باعث مرگش شد. من قصد قتل نداشتم و در دفاع از خود این ضربه را زدم.»
قضات پس از بررسی پرونده و دفاعیات متهم، این بار ادعای دفاع مشروع را قبول نکردند و او به قصاص محکوم شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها