‌فرمانده کل ارتش از ساخت کامل‌ترین شبیه‌ ساز ناوبری و فرماندهی شناورها در ارتش خبر داد و گفت: این شبیه‌ساز کامل‌‌ترین و بهترین شبیه‌‌ سازی است که در منطقه شاهد‌یم و نمونه مشابه آن را من ندیده‌ام.
کد خبر: ۱۴۰۸۲۹۴

به گزارش جام جم آنلاین، امیر سرلشکر سید‌ عبدالرحیم موسوی‌، فرمانده کل ارتش در حاشیه آیین افتتاح بزرگ‌ترین شبیه‌ ساز جامع ناوبری و فرماندهی کشتی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر با بیان اینکه جوانان دانشمند ایرانی در شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شدند کارهای بسیار بزرگی را به‌‌خصوص در عرصه نظامی انجام دهند که یکی از این اقدامات کار بزرگ شبیه‌سازها‌ست، اظهار داشت:‌ شبیه‌سازها با هزینه بسیار کمتر در فرصت زمان کمتر و با خطرات نزدیک به صفر می‌توانند انواع و اقسام مهارت‌ها به بهترین نحو ممکن منتقل کنند.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه در بسیاری از عرصه‌ها متکی به شبیه‌ سازهای خارجی بودیم، افزود: هم در تهیه، نگهداری و بروز کردن شبیه‌سازها دچار مشکل بودیم، اما با توجه به اینکه امروز فناوری دائم درحال تغییر و پیشرفت است و باید در شبیه‌سازها روز به روز این تغییرات جدید اعمال شود، این اتکای به خود و اینکه جوانان دانشمند خودمان دارند این کارها را انجام می‌دهند، یک امکان بسیار بزرگی برای کشورمان فراهم شده است.

وی اظهار کرد: امروز شاهد رونمایی از شبیه‌ ساز ناوبری و فرماندهی شناورهای نظامی بودیم که قابلیت تبدیل به شناورهای غیرنظامی هم دارد و روی آن انواع ماموریت‌ها برای شناورهای نظامی و تهدیدهای احتمالی در دریا و انواع وضعیت‌های جوی پیش‌بینی شده است.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: تا آنجایی که اطلاع دارم این شبیه‌ساز کامل‌‌ترین و بهترین شبیه‌‌سازی است که در منطقه شاهد‌یم و نمونه مشابه آن را من ندیده‌ام.

‌تولید شبیه‌ ساز از سال 95 ‌‌با رعایت استانداردهای بین‌المللی

‌امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز در این مراسم اظهار داشت: به دلیل اینکه کار در دریا با توجه نوع تجهیزات، حساسیت موجود و برای صرفه‌جویی و بالا بردن مهارت کسانی که با تجهیزات کار می‌کنند، مهم است، به همین دلیل این شبیه‌ ساز جامع طراحی شده است.

وی گفت: این شبیه‌ ساز قبلا با کیفیت و توانمندی پایین‌تری از کشورهای خارجی تامین می‌شد اما نه پشتیبانی خوبی داشت و نه نیازمندی آموزشی ما را تامین می‌کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: از سال 95 به این فکر افتادیم تا شبیه‌ ساز جامعی را تعریف کنیم که توسط شرکت‌های دانش‌ بنیان و جوانان نخبه خودمان این اتفاق بیفتد؛ به‌گونه‌ای که هیچ گونه وابستگی نداشته باشیم.

ایرانی خاطرنشان کرد: آنچه که مدنظر ما بود، این شبیه‌ساز با رعایت استانداردهای بین‌المللی و جهانی ساخته شود که خدا را شکر بعد از سالیان متمادی شاهد افتتاح آن هستیم.

افتتاح بزرگترین شبیه‌ ساز جامع ناوبری و فرماندهی کشتی

سامانه جامع ناوبری و فرماندهی کشتی در راستای عملیاتی شدن تدابیر مقام معظم معظم مبنی بر استفاده از دانش روز در نیروی دریایی افتتاح شد.

افتتاح این سامانه توسط پژوهشگران دانشگاه در مراکز رشد غرب استان با بهره‌گیری از دانش جوانان بوده که توانستند یکی از پیشرفته‌ترین شبیه‌سازها را در حوزه ناوبری طراحی و عملیاتی کنند.

این سامانه بزرگترین شبیه‌ساز منطقه خاورمیانه و آسیا است که در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر افتتاح شده است.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر امیر دریادار آریا شفقت رودسری در آیین بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین شبیه‌ ساز جامع پل فرماندهی که با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر برگزار شد، با بیان اینکه بنا بر تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری، این دانشگاه رشد چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در راستای عملیاتی شدن تاکیدات مقام معظم رهبری این محصول در حوزه علم و فناوری افتتاح شده است.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر تصریح کرد: اساتید و دانشجویان این دانشگاه در مرکز رشد فناوری غرب مازندران توانستند با استفاده از جوانان نخبه پیشرفته‌ترین شبیه‌ساز در حوزه ناوبری را به بهره‌برداری برسانند که بزرگترین شبیه‌ساز کشور و غرب آسیا است.‌

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها