نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امیدواریم رییس جمهور هر سریعتر وزیری برای سه وزارتخانه آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و صنعت، وزرایی را معرفی کند، گفت: باید در انتخاب وزرا شایسته گزینی در نظر گرفته شود و هرچقدر افراد توانمند تر در وزارتخانه حضور داشته باشند مشکلات بیشتر مرتفع می شود.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امیدواریم رییس جمهور هر سریعتر وزیری برای سه وزارتخانه آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و صنعت، وزرایی را معرفی کند، گفت: باید در انتخاب وزرا شایسته گزینی در نظر گرفته شود و هرچقدر افراد توانمند تر در وزارتخانه حضور داشته باشند مشکلات بیشتر مرتفع می شود.
کد خبر: ۱۴۰۸۱۸۵

شهباز حسن پور بیگلری، در گفتگو با جام‌جم آنلاین در خصوص تعیین تکلیف وزارتخانه هایی که با سرپرست اداره می شوند، گفت: دغدغه مردم همچنین براساس فرمایشات رهبری؛ ایجاد وحدت و همدلی و هماهنگی بین مسئولان و کارگزاران نظام است، بنابراین امیدواریم هر سریعتر رییس جمهور برای سه وزارتخانه آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، وزرایی را معرفی کند تا به این ترتیب کابینه تکمیل شده و وزارتخانه های مریوطه به مردم پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: طبیعتا وزرای سه وزارتخانه باید از بین افراد تصمیم گیر، تصمیم ساز، شجاع و با سابقه انقلابی باشند و همچنین عملکرد گذشته انها نشان دهنده این باشد که در مسئولیت قبلی خود موفق عمل کرده باشند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: باید عناصری قوی تر و هماهنگ تر انتخاب شوند که بتوانند کمک کار مردم باشند، و نوع نگاهشان برای حل مسائل مردم آنگونه که مدنظر رهبری است، باشد.

وی ادامه داد: باید در انتخاب وزرا شایسته گزینی در نظر گرفته شود و هرچقدر افراد توانمند تر در وزارتخانه حضور داشته باشند مشکلات زودتر برطرف می شود.

این نماینده مجلس افزود: وزرای معرفی شده باید برنامه هایشان عملیاتی باشد و همچنین تجربه کافی داشته باشند و نباید فرد غیرمرتبط به حوزه کاری سه وزارتخانه معرفی شوند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه توسعه انساني رکن اصلی توسعه پايدار است و بايد براي ارتقای کيفيت آموزش در کشور تلاش شود، افزود: وظيفه آموزش و پرورش در جامعه شناخت و حل نيازهاي فکري جوانان است. از سوی دیگر رسیدگی به مشکلات و دغدغه های معلمان نیز اهمیت بسیاری دارد.

وی تصریح کرد: در وزارت جهاد کشاورزی نیز موضوعات مختلفی از جمله تغییر الگوی کشت ، بحث تامین غذای سالم و وضعیت میلیون ها کشاورز مطرح است که اهمیت این وزارتخانه را نشان می‌دهد.

حسن پور بیگلری با بیان اینکه در وزارت صمت با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مجلس و مردم و دلسوزان کشور؛ بحث کنترل تورم است تصریح کرد: این روزها در برخی شاخص ها از جمله خودرو نگرانی های زیادی وجود داشته و نیازمند این هستیم که وزیر مربوط متخصص بوده و شجاعانه برنامه ریزی کرده و به حل مشکلات مردم بپردازد.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین در وزارتخانه بازرگانی موضوع حمایت از صادرکنندگان مطرح است، بلاتکلیفی وزارتخانه مربوطه مشکلاتی برای برخی تولید کنندگان ایجاد می کند که امیدواریم هر چه سریعتر تیم اقتصادی دولت کامل شده و این مشکلات از بین برود.

حسن پور بیگلری گفت: مجلس نیز آماده هر گونه همکاری در تمام زمینه ها است اما انتظار دارد دولتمردان هم توجه بیشتری به مشکلات مردم در حوزه های مختلف داشته باشند. بنابراین از رییس جمهور انتظار داریم در معرفی وزرای جهاد، صمت و آموزش و پرورش تسریع کند و هر چه سریع تر این وزارتخانه از بلاتکلیفی خارج شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها