استاندار کرمان گفت:خط انتقال آب شرب به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از محل سد جیرفت،۵۰۰ هزار نفر را بهره‌مند می‌سازد.
کد خبر: ۱۴۰۷۶۸۱

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛محمدمهدی فداکار،دربازدید از طرح آبرسانی به دو شهر جیرفت و عنبرآباد با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر از این آبرسانی منتفع می‌‌شوند،گفت:این طرح در مجموع با اعتبار دولتی پیش می‌رود،اما سعی می‌کنیم از سایر منابع نیز تامین اعتبار انجام و پروژه زودتر پیش برود.

وی افزود:از سه ماه پیش کار انتقال آب از سد جیرفت آغاز شده،یک کیلومتر لوله گذاری در حال انجام و هشت کیلومتر دیگر هم در حال آماده‌سازی برای لوله‌گذاری است.

استاندار کرمان درباره مشکل فشار آب و کم آبی در شهر جیرفت نیز گفت:پروژه خط انتقال برای کمک به همین مسئله است،البته اگر جایی در شهر در این مدت دچار چالش شود اجازه حفر چاه جدید داده می‌شود،اما از مردم می‌خواهیم از آب شرب برای کشاورزی یا باغچه و درختان استفاده نکنند.

فداکار درباره توقف پروژه‌های آبرسانی در بخش‌های مرکزی و جبالبارز شهرستان جیرفت نیز گفت:اصل پروژه در حال انجام است،این مناطق مشکل اصلی شبکه آبرسانی است.

وی اضافه کرد:قرارگاه امام حسن(ع) سپاه تعهدی به میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه آبرسانی به برخی از شهرها و روستاها دارد که با مشارکت آبفا به انجام برساند و مشکلی در تامین اعتبار ایجاد شده بود که مشکل آن حل شد.

گفتنی است،عملیات اجرایی خط تامین آب شرب شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت،۲۰ بهمن ۱۴۰۱ توسط علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو آغاز شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها