مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گفت:بر اساس تصمیم وازرت جهاد کشاورزی، به تمامی محصولات مطابق با الگوی کشت استان کود یارانه ای تخصیص داده می شود.
کد خبر: ۱۴۰۶۵۵۸

به گزارش جام جم آنلاین همدان، بهروز الیاسی با اعلام این خبر اظهار داشت: به تمامی محصولاتی که از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان الگوی کشت تعیین شده باشند کودهای یارانه ای ازته، فسفاته و پتاسه تخصیص داده می شود.

وی افزود: بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی به منظور رفع نگرانی کشاورزان از تأمین کودهای کشاورزی مورد نیاز خود، علاوه بر چهار محصول اساسی گندم، جو، کلزا و چغندرقند، به دیگر محصولاتی که به عنوان الگوی کشت در استان معرفی شده اند طبق برش سازمان جهاد کشاورزی ، کودهای کشاورزی یارانه دار تحویل میشود.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به توزیع کود کشت بهاره استان که با ذخیره بیش از ۲۷ هزار تنی انواع کودهای یارانه‌ای آغاز شد، بیان کرد: از ابتدای شروع توزیع، تا ۱۲ اردیبهشت ماه حدود چهل هزار تن انواع کودهای کشاورزی از مبادی، پتروشیمی ها و همچنین از محل ذخیره انباری، به کارگزاران شرکت در شهرستان ها تحویل و در اختیار کشاورزان قرار داده شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری برنامه تامین و توزیع انواع کودهای کشاورزی در استان حدود ۱۲۳ هزار تن میباشد که شامل ۹۷ هزار و ۵۵۰ تن کودهای ازته، ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن کودهای فسفاته و شش هزار ۹۵۰ تن کودهای پتاسه می شود که باید بین کشاورزان توزیع شود.

الیاسی با اشاره به اینکه بخش قابل توجه کودهای یارانه‌ای مربوط به تولید کنندگان داخلی است، گفت: خوشبختانه با وجود اینکه در مقطع کشت بهاره هستیم و اوج تقاضا و مصرف برای کودهای یارانه‌ای بالاست، کمبودی در این زمینه وجود ندارد و در سال جاری بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، به تمام محصولات کشاورزی طبق الگوی کشت استان، کودهای یارانه‌ای تحویل می گردد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: به‌ طور متوسط روزانه حدود ۸۰۰ تن کودهای یارانه‌ای به مقصد شهرستان ها حمل و تحویل شبکه بزرگ توزیع کارگزاری می‌شود و روند تحویل کود بسیار مطلوب است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها