رئیس شورای ملی نخود از برگزاری اولین جشنواره و همایش ملی نخود به میزبانی کرمانشاه طی روزهای دوم و سوم خرداد امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۵۸۴۷

جام جم آنلاین؛ ناصر مرادی با اشاره به پیگیری چند ساله برای برگزاری همایش ملی نخود در کرمانشاه، اظهار کرد: در نهایت مقرر شد این رویداد دوم و سوم خرداد امسال و با حضور مقامات ملی برگزار شود.

وی با بیان اینکه این رویداد شامل همایش علمی و جشنواره است، افزود: فراخوان پذیرش مقالات برای بخش علمی این همایش از دو ماه قبل از پایان سال گذشته منتشر و تا ۱۰ اردیبهشت ماه تمدید شده و تا کنون نزدیک به ۸۰ مقاله را دریافت کرده ایم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق کرمانشاه خاطرنشان کرد: بنا داریم در این رویداد به صفر تا صد محصول نخود از کاشت، داشت و برداشت تا فرآوری، صنایع تبدیلی، ادوات و تجهیزات مربوطه، بسته‌بندی، افزایش راندمان تولید، تولید محصول دانه درشت، بذرهای جدید و ... پرداخته شود.

مرادی از در نظر گرفتن بخش "جشنواره غذا" با محوریت محصول نخود هم برای این رویداد خبر داد و تاکید کرد: هدف از این جشنواره نهادینه کردن استفاده از نخود به عنوان یک محصول بسیار غنی در سبد غذایی مردم است.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی نیز برای بازدید از مزراع نخود استان در حاشیه برگزاری رویداد ملی نخود در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای ملی نخود با بیان اینکه از مقامات وزارت جهاد کشاورزی، اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و ... برای حضور در این رویداد دعوت شده، خاطرنشان کرد: از آن جهت فصل بهار را برای برگزاری رویداد نخود در نظر گرفتیم که هم مزارع در این فصل سرسبز و دارای محصول هستند و هم امکان تازه خوری نخود نیز فراهم خواهد بود.

مرادی از نقش کرمانشاه در زمینه تولید نخود مورد نیاز کشور یاد کرد و گفت: هدف اصلی ما از برپایی رویداد ملی نخود در کرمانشاه، معطوف کردن توجه به این محصول با ارزش است.

وی با اشاره به اینکه بنا داشتیم این رویداد را در سال‌های گذشته برگزار کنیم، شرایط بیماری کرونا را عامل اصلی تعویق رویداد ملی نخود اعلام کرد و گفت: قصد داشتیم این همایش بگونه‌ای برگزار شود که از مزایا و دستاوردهای آن خصوصا در بعد علمی به خوبی بهره‌مند شویم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها