کتاب «سلول شماره ۱۴» شامل خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراه کتاب صوتی آن به زبان اسپانیایی در کنگره ملی کلمبیا رونمایی شد.
کد خبر: ۱۴۰۵۷۴۷

به گزارش جام جم آنلاین، در این مراسم بیش از ۲۰۰ نفر از شخصیت های فرهنگی، سیاسی و مذهبی، نمایندگان پارلمان کلمبیا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنگره ملی کلمبیا حضور داشتند.

ماری پردومو، نماینده کنگره و رییس کمیسیون روابط خارجه کلمبیا در این مراسم با ابراز خوشحالی از برگزاری این مراسم، گفت: به رغم برخی اخبار منفی که علیه جمهوری اسلامی ایران در رسانه ها منتشر می‌شود، واقعیت آن است که ثبات و صلح در منطقه خاورمیانه مرهون تلاش های صلح طلبانه ایران است؛ بنابراین ما باید شروع یک همکاری جدید را با ایران در دستور کار خود قرار دهیم.

آلبرتو باتی، نماینده ویژه مشاور عالی رییس جمهور این کشور در امور دینی نیز اظهار داشت: برای من باعث افتخار و خوشحالی است که در این جلسه چهره ایران از زاویه‌ای دیگر برای ما معرفی می‌شود و آن هم معرفی ایران از منظر یک رهبر دینی و سیاسی است که معرفی صحیح ایران است. این جلسه یک پنجره روشنی را برای ما باز می کند و شناخت بهتری از ایران را به ما هدیه می دهد. همچنین پیام روشنی دارد که ما ملت های انقلابی و عدالتخواه نیازمند آن هستیم که با هم ارتباط داشته باشیم.

همچنین در این مراسم مارلون کانتیژو، مدیر مرکز اسلامی اهل البیت بوگوتا با تاکید بر اینکه ایران و کلمبیا باید از ظرفیت‌های یکدیگر نهایت استفاده را ببرند، افزود: تمام موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران مدیون رهنمودهای آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی است.

در ادامه ویکتور دِکوره آ، استاد دانشگاه بوگوتا و خاورمیانه شناس کلمبیایی با بیان پیشینه تاریخی و فرهنگی ایران و نقش کلیدی این کشور در اجرای صلح و ثبات در خاورمیانه گفت: ایران با رهبری آیت الله خامنه‌ای توانسته است صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه را تضمین کند. منطقه ای که امپریالسیم و ایادی دست نشانده آنان نمی خواهند مردم این منطقه روی ثبات و آرامش را ببینند.

گابریل کاسرس نماینده مجلس و مدیر اتاق بازرگانی ایران و کلمبیا نیز در مراسم رونمایی از کتاب «سلول شماره ۱۴» اظهار داشت: پیشرفت ایران در تمام عرصه های تکنولوژی ما را به این نقطه سوق می دهد که باید شروعی جدید در ارتباط اقتصادی ایران و کلمبیا به وجود آوریم.

همچنین احمدرضا خیرمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم درباره راهکارهایی برای بهبود روابط اقتصادی دو کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و توضیحاتی اجمالی از فرهنگ غنی ایرانی ارایه کرد.

«کتاب سلول شماره ۱۴» همچنین در غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب بوگوتا عرضه شد و مورد استقبال زیاد مخاطبان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

نمایشگاه کتاب بوگوتا قدیمی ترین و مهمترین رویداد فرهنگی این کشور و دومین نمایشگاه بزرگ کتاب منطقه آمریکای لاتین است که از ۳۵ سال قبل به صورت مستمر در حال برگزاری است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها