سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

اعتراضات معلمان را عادلانه بررسی کنیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه اعتراضات معلمان به رتبه بندی را کاملا عادلانه بررسی می کنیم، گفت: معلمان در هفته معلم خبرهای خوبی خواهند شنید.
کد خبر: ۱۴۰۵۵۲۶

به گزارش جام جم آنلاین، رضا مراد صحرایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هفته آینده کل کشور وارد فضای روز معلم می شود و ۱۲ اردیبهشت معلمان از سراسر کشور به دیدار رهبر معظم انقلاب می روند و خبرهای خوب را روز معلم خواهند شنید.

وی با بیان اینکه موضوع رتبه بندی معلمان در دست پیگیری است، آن را بزرگترین و مهمترین تحول در تاریخ این وزارتخانه دانست و این نکته را گفت که فرآیند رتبه بندی معلمان هنوز تمام نشده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رتبه بندی معلمان وجوه مثبت فراوانی دارد و نباید چند خطا منجر این شود که نقاط قوت آن دیده نشود، افزود: رتبه بندی معلمان کار بزرگی بود که دولت سیزدهم بار سنگین اجرای آن را به دوش کشید؛ اجرای رتبه بندی به اهداف خود نزدیک شده است و در تلاش هستیم اشکالات موجود را برطرف کنیم.

صحرایی با تاکید بر اینکه همه پرونده ها طبق قانون بررسی خواهد شد، خاطر نشان کرد: اهتمام ما این است که همه اعتراضات معلمان را کاملا عادلانه بررسی کنیم تا هریک از معلمان به رتبه استحقاقی خود برسند.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش افزود: بعد از اتمام فرآیند رتبه بندی و بررسی اعتراضات، بحث بازنگری نیز انجام خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر تاکید اصل ۱۶ قانون اساسی بر آموزش زبان عربی به دانش آموزان و روند آموزش زبان عربی در مدارس، بیان کرد: آموزش زبان عربی در مدارس به درستی انجام می شود و این امر دارای چند مرحله است. اگر اشکالی در اجرا وجود دارد باید معلمانی که این درس را تدریس می‌کنند، تقویت شوند.

صحرایی وی با یادآوری اینکه یادگیری زبان یک استعداد است و ممکن است فردی استعداد یادگیری زبان عربی را نداشته باشد، گفت: زبان فارسی نخ تسبیح اتحاد و انسجام ملی ما است و برای تقویت این زبان برنامه داریم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها