چرا تلاش برای کاهش بیکاری جواب نداده است؟

کرمانشاه هنوز دومین استان بیکار ایران است!

سرپرست فرمانداری قصرشیرین از پیگیری مجدانه از طرف عراقی برای۲۴ ساعته شدن تردد زوار به خصوص در اربعین امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۴۷۲۸

جام جم آنلاین؛ محمد حیدری امروز در جلسه شورای اداری با قدردانی از زحمات تمام مدیران در سال گذشته و با آرزوی بهره گیری همگان از فیوضات ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعید فطر و گرامیداشت یاد شهدا و ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود: یکی از اولویت های کاری ما در سال ۱۴۰۲ اربعین است که با تلاش مدیران شاهد کسب جایگاه دوم در بین استان های هدف بودیم و باید ضمن حفظ این جایگاه بتوانیم آن را ارتقا دهیم.

وی اظهار کرد: در اربعین سال گذشته بیش از ۵۱۰ هزار نفر زائر از مرز خسروی تردد کردند که پیش بینی ما این است امسال این رقم افزایش ۲ برابری داشته باشد و نیاز است تمام مشکلات و نواقص را برطرف کنیم و با یک کار جهادی بتوانیم برنامه ریزی لازم را ضمن مطالبه گری از ادارات کل برای بهبود زیرساخت های اربعین در شهرستان داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین از رایزنی مسوولان و پیگیری مجدانه مسوولان با طرف عراقی در راستای ۲۴ ساعته شدن تردد زوار به خصوص در اربعین امسال برای عزیمت به عراق و بازگشت به کشورمان خبر داد.

 وی در ادامه گفت:خلایی که اربعین سال گذشته داشتیم در رابطه با مسایل فرهنگی و معنوی بود چون اساس اربعین بر ارتقای معنوی زائر است و ما اگر خادم الحسین هستیم باید برای زائر از نقطه حرکت تا پایان مقصد برنامه ریزی فرهنگی و معنوی داشته باشیم و باید کمیته فرهنگی را در این زمینه فعال کرده و یک بسته متقن فرهنگی معنوی اثر گذار برای زوار برنامه ریزی کنیم.

حیدری در ادامه با قدردانی از ارتشیان دلاور و گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیروهای مخلص، ولایتمدار و پا دررکاب همواره در کنار دیگر نیروهای مسلح، امنیتی و اطلاعاتی در حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور نقشی اثرگذار دارند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین با اشاره به بازدید ۲۱۰ هزارنفری مسافران و مهمانان نوروزی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، از تلاش همه مدیران و مجموعه شورای اداری شهرستان قدردانی کرد و گفت: افزایش حجم مسافران نوروزی به قصرشیرین نشان دهنده بعد معنوی، فرهنگی، اجتماعی و موقعیت ویژه این منطقه در کشور است.

حیدری گفت: ۲ آوردگاه مهم سیاسی شامل راهپیمایی روز ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۱ و روز قدس ۱۴۰۲ را پشت سر گذاشتیم که در هر ۲ مناسبت، مردم شهرستان برگ زرینی در تاریخ سیاسی قصرشیرین به یادگار گذاشتند و ثابت کردند مطیع رهبری و همگام با سیاست های دولت هستند و همه ارکان نظامی و دولت را حمایت می کنند و نیاز است مدیران با خدمتگزاری به مردم و توسعه و پیشرفت شهرستان بارقه امید را روز به روز بیشتر نمایند.

او در ادامه با اشاره به موقعیت های ویژه قصرشیرین گفت: باید متناسب با شعار سال و با اهتمام مدیران برنامه عملیاتی و زمانبندی متناسب با شعار سال را در قصرشیرین محقق کنیم زیرا ما در رشد تولید سهم بسزایی داریم و باید در بخش کشاورزی، رونق شیلات و سر فصل های کشاورزی برنامه تدوین کنیم و بر اساس برنامه پیش برویم که پایان سال زراعی آینده به آن ها برسیم.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین با بیان اینکه روزمرگی از هیچ مدیری قابل پذیرش نیست گفت: در این شهرستان با انباشت مشکلات از سال های گذشته مواجه هستیم که بخشی از مشکلات در سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و به عنوان نمونه منطقه سومار که فراموش شده بود، احداث خط لوله ۱۴ کیلومتر از انتقال آب شرب آن توسط قرارگاه نجف اشرف در طول ۱۴ روز با یک اقدام جهادی انجام شد و در سفر رییس جمهوری نیز ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش آب جذب کردیم و کارها و نواقص جزیی باقی مانده باید توسط آب و فاضلاب به سرعت رفع و انجام شود.

او همچنین از آماده سازی ۲۰ هکتار از اراضی و تفکیک آن برای واگذاری به مردم و انجام ساخت و ساز و بازگشت مردم نفت شهر سومار طی ۲ هفته آینده خبر داد که این اقدام بزرگی است که در دستورکار قرار گرفت و شاهد محقق شدن یکی از مطالبه های مردمی خواهیم بود.

حیدری همچنین اضافه کرد: ۶۰ هزار هکتار از ارضی کشاورزی شهرستان قصرشیرین در قالب ۴۸ پلاک نیز در مساله تداخل اراضی در حال رفع است، ما در قصرشیرین با وجود گرمسیر بودن منطقه و اقلیم خشک آن کمبود آب نداریم و برای احداث جاده سومار نفت شهر به گیلانغرب نیز ۱۳۰ میلیارد تومان اختصاص یافته که شاهد احیای این شهر چند هزار نفری و بازگشت مردم باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها