سازش 96 درصدی در شوراهای حل اختلاف صلحی مستقر در زندان های استان یزد

یزد- رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با تلاش شعب صلحی شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان، 96 درصد از پرونده های ارجاعی به این شعب به صلح و سازش منتهی شد.
کد خبر: ۱۴۰۴۶۷۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، غلامعلی دهشیری در نشست ستاد صبر استان یزد، اظهار داشت: یک هزار و 476 فقره پرونده به این شعب صلحی ارجاع شده است که یک هزار و 433 فقره منتهی به سازش گردیده است.

وی به انجام بیش از 4 هزار ملاقات مقام های قضایی با مددجویان زندانی اشاره کرد و افزود: قطعا ملاقات های چهره به چهره مقام های قضایی با مددجویان زندانی موجب گره گشایی از مشکلات زندانیان و تسریع در حل مشکلات آنان و چه بسا آزادی آنان می شود.

این مقام قضایی، تلاش های ستاد دیه استان را قابل تحسین ارزیابی کرد و بیان داشت: در حال حاضر هیچ زندانی مرتبط با تصادفات و دیه در زندان های استان یزد حضور ندارد و تاکنون زمینه آزادی 163 نفر از محکومان مالی جرائم غیر عمد با استفاده از زمینه های مورد پذیرش قانونی و کمک های خیرین فراهم شده است.

دهشیری از حضور 75 نفر زندانی واجد شرایط در زندان خبر داد وافزود: امید است با کمک خیرین و مساعدت شکات در اخذ رضایت، زمینه آزادی این 75 نفر نیز از زندان فراهم گردد.

رئیس کل دادگستری استان یزد از رشد 8درصدی کمک های مردمی در جشن های گلریزان سال جاری خبر داد وگفت:‌ خوشبختانه جمع آوری کمک های مردمی از طریق جشن های گلریزان در سال جاری تا بدین جای کار نسبت به سال گذشته 8درصد رشد داشته و با برگزاری سایر شهرهای باقی مانده بدون تردید رقم رشد باز هم افزایش خواهد یافت.

وی روحیه خیرمندی مردم متدین استان یزد را قابل تقدیر دانست و بیان داشت: در موضوع مشارکت مردم در امور خیر در زمینه های مختلف باید روحیه تدین، نوع دوستی، مهربانی و همیاری این مردم را ستود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها