مدیر سامانه هوشمند سوخت:

افزایش قیمت بنزین با جمع‌آوری کارت‌های سوخت آزاد، کذب است

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: طرح ساماندهی کارت‌ های آزاد جایگاه‌ داران به هیچ‌وجه به معنای جمع‌آوری کامل کارت‌ های سوخت آزاد نیست، بلکه این طرح به‌منظور ساماندهی و مدیریت بهتر عرضه بنزین در کشور است.
مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: طرح ساماندهی کارت‌ های آزاد جایگاه‌ داران به هیچ‌وجه به معنای جمع‌آوری کامل کارت‌ های سوخت آزاد نیست، بلکه این طرح به‌منظور ساماندهی و مدیریت بهتر عرضه بنزین در کشور است.
کد خبر: ۱۴۰۴۴۴۵

به گزارش جام جم آنلاین، محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: این طرحی که اجرا شده، نه جمع‌آوری کارت‌های آزاد سوخت است و نه کاهش آنها، بلکه در واقع طرح ساماندهی کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌ها است.

وی افزود: اینکه عنوان شده 70 درصد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها قرار است جمع‌آوری شود را تأیید نمی‌کنم، ملاک ساماندهی چیز دیگری است؛ با اجرای این طرح، به‌ازای هر سکو، 2 کارت آزاد در اختیار جایگاه‌دار خواهد بود.

کارت‌هایی که جمع‌آوری می‌شود هیچ تأثیری در سوخت‌گیری مردم ندارند

صادقی با بیان اینکه جایگاه‌های عرضه سوخت به جایگاه‌های کم‌فروش، متوسط‌فروش و پُرفروش تقسیم بندی می‌شوند، گفت: تا پیش از این، به‌تمامی جایگاه‌ها فارغ از میزان فروش و بدون توجه به اینکه جایگاه در نقاط پرتردد و پرتقاضا قرار گرفته یا خیر، به مقدار یکسان کارت آزاد تعلق می‌گرفت و جایگاه‌هایی داشتیم که با وجود فعال بودن تنها یک سکو، مثلا 12 کارت آزاد با سهمیه هر‌کدام 8000 لیتر بنزین 3000 تومانی دراختیار داشتند.

وی ادامه داد: ما در طرح ساماندهی کارت‌های آزاد سوخت جایگاه‌داران، به‌ازای هر سکو، دو کارت آزاد در اختیار جایگاه‌دار خواهیم گذاشت و بیش از آن را جمع‌آوری می‌کنیم؛ به‌این صورت بسیاری از کارت‌های آزادی که مورد استفاده در جایگاه‌ها قرار نمی‌گرفتند و وجود تا عدم وجود این کارت‌ها، هیچ تأثیری در سوخت‌گیری مردم نداشت، جمع‌آوری می‌شوند.

تمامی جایگاه‌ها حتی در نقاط دوردست کارت سوخت آزاد دارند

مدیر سامانه هوشمند سوخت خاطرنشان کرد: تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت در تهران و در تمامی کشور، حتی در دورترین نقاط، کارت آزاد در اختیار دارند و هیچ جایگاهی در کشور نیست که بتواند مدعی شود، کارت آزاد سوخت‌گیری ندارد؛ پس اگر مردم در مراجعه به جایگاهی با عدم ارائه کارت سوخت آزاد از سوی اپراتورهای جایگاه مواجه شدند، نیازی نیست جایگاه را به قصد رسیدن به جایگاهی دیگر ترک کنند، بلکه در تمامی جایگاه‌های عرضه، شماره‌های نواحی شرکت پخش درج شده، بلافاصله با شماره‌ها تماس حاصل کنند تا بازرسان شرکت ملی پخش در جایگاه مربوطه حاضر شوند.

افزایش قیمت بنزین با جمع‌آوری کارت‌ های سوخت آزاد، شایعه‌ و کذب است

وی افزود: طرح ساماندهی کارت‌های آزاد جایگاه‌داران به هیچ‌وجه به معنای جمع‌آوری کامل کارت‌ های سوخت آزاد نیست، بلکه این طرح به‌منظور ساماندهی و مدیریت بهتر عرضه بنزین در کشور است؛ همچنین این طرح هیچ‌ارتباطی با موضوع قیمت بنزین ندارد و مردم شایعه‌هایی در مورد افزایش قیمت بنزین در ادامه اجرای این طرح را باور نکنند، چرا که هیچ تصمیمی برای تغییر نرخ بنزین و یا تغییر سهمیه‌ بندی بنزین در حال حاضر وجود ندارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها