افطار معاون رئیس‌جمهور با روزه‌اولی‌ها در دل کوره‌های آجرپزی

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در کوره‌های آجرپزی حاشیه شهر تهران با روزه اولی‌ها دیدار کرد.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در کوره‌های آجرپزی حاشیه شهر تهران با روزه اولی‌ها دیدار کرد.
کد خبر: ۱۴۰۴۳۹۲

به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در کوره‌های آجرپزی حاشیه شهر تهران، در مراسم جشن دختران و پسران روزه اولی شرکت و افطار خود را با آنان باز کرد.

سفره‌ای ساده اما بلند به وسعت دل‌های پاک این کودکان که در میان کوچه‌ای باریک با دیوارهای سیمانی، در زیر آسمان، با دستان پرمهر روزه‌اولی‌ها پهن شده بود. مراسم افطاری با دعای فرج دسته‌جمعی این دانش‌آموزان آغاز شد و با شادی و هیجان وصف‌ناپذیر بزم شیرین روزه‌اولی‌ها نیز به پایان رسید.

خزعلی در این دیدار سه ساعته ابتدا از "خانه حنیفا" بازدید کرد. خانه‌ای که محل آرامش و امید برای کودکان و نوجوانی است که در دل کوره‌های آجرپزی به سختی، روزگار می‌گذرانند. سختی‌هایی که طبیعت لاینفک زندگی در شرایط محدود این نقطه از حاشیه شهر تهران است.

وی در حاشیه این بازدید بر لزوم توانمندسازی جوانان و بانوان سرپرست خانوار و رفع مشکلات بهداشتی، درمانی و آموزشی اهالی این منطقه تاکید کرد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده همچنین از محل اسکان چند خانوار تبعه افغانستان که حدود 30 سال ساکن این کوره‌های آجرپزی بودند، بازدید کرد.

در این مراسم، دختران روزه‌اولی چادر و سجاده نماز و پسران روزه‌اولی نیز جانماز هدیه گرفتند./فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها