دختر رکابزن ایران مدال گرفت
بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲

دختر رکابزن ایران مدال گرفت

با تصمیم ستاد عالی بازی‌های آسیایی و المپیک، رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو مشخص و مقرر شد ورزشکاران در قالب دو گروه به مسابقات اعزام شوند.
کد خبر: ۱۴۰۴۱۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، نخستین جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراآسیایی در سال ۱۴۰۲ امروز شنبه ۲۶ فروردین ماه به ریاست سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

در این جلسه در خصوص رشته‌های اعزامی به بازی‌ های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین تصمیم‌گیری و مقرر شد ورزشکاران در قالب ۲ گروه یک و دو به مسابقات اعزام شوند.

در گروه یک با عنوان رشته‌های قطعی با ظرفیت کامل در رشته‌های کشتی (مردان)، کاراته (مردان و بانوان)، وزنه‌برداری (مردان)، ووشو و کوراش (مردان و بانوان)، تکواندو (مردان و بانوان)، والیبال (مردان)، کبدی (مردان و بانوان)، قایقرانی در رشته کانو و کایاک و روئینگ (مردان و بانوان)، دوومیدانی (مردان) و واترپولو (مردان) اعزام می‌شوند.

رشته‌های صخره نوردی (مردان و بانوان)، تیراندازی (مردان و بانوان)، تیراندازی با کمان در اسلحه کامپوند (مردان و بانوان)، هندبال (مردان)، بازی‌های الکترونیک (مردان)، بوکس (مردان)، شطرنج (مردان و بانوان)، وزنه‌بردای (بانوان)، دوومیدانی (مردان و بانوان)، فوتبال (مردان)، تنیس‌روی‌میز (مردان)، شمشیربازی اسلحه سابر (مردان)، دوچرخه‌سواری کوهستان (بانوان) و ژیمناستیک هنری گروه دوم اعزامی رشته‌های قطعی با ظرفیت نامشخص به این رقابت‌ها خواهند بود.

در این جلسه همچنین در خصوص سه رشته اسکیت (فری استایل)، بسکتبال، دوچرخه‌سواری و جودو تصمیم‌گیری و مقرر شد به گروه دوم جهت اعزام اضافه شوند.

در خصوص گروه سوم و نحوه پرداخت کمک‌هزینه به ورزشکاران اعزامی بازی‌ های آسیایی ۲۰۲۲ و المپیک ۲۰۲۴ با توجه به اهمیت موضوع، حاضران در جلسه تصیم گرفتند که در جلسه بعدی این دو موضوع را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند.

در این نشست محمود خسروی‌وفا رییس کمیته ملی المپیک، سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، غفور کارگری رییس کمیته ملی پارالمپیک، علی رغبتی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور قهرمانی و حرفه‌ای، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، برنا فیروزی معاون توسعه و مدیریت منابع، مریم کاظمی‌پور معاون ورزش بانوان، کاوه احمدی سرپرست حوزه وزارت، سیدمناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک، نصرا... سجادی مشاور رییس کمیته ملی المپیک و کمال جوانمردی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در محل وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها