ساماندهی و مدیریت ترافیک شهری با کمک سیستم های حمل و نقل هوشمند

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بر ساماندهی و مدیریت ترافیک شهری با کمک سیستم های حمل و نقل هوشمند تاکید کرد و گفت: برای استقرار سامانه هوشمند حمل و نقل عمومی باید زیرساخت‌های آن فراهم شود.
کد خبر: ۱۴۰۴۰۷۳

به گزارش جام جم آنلاین همدان و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورا که پیرامون بررسی ارائه برنامه ترافیکی شهرداری در سال جاری برگزار شد، افزود: ساماندهی موضوعات ترافیکی یکی از اهداف اساسی و سیاست گذاری های اصلی شورای شهر همدان در سال ۱۴۰۲ است.

حیدری نوسازی تاکسی های فرسوده، خرید اتوبوس‌های جدید، هوشمندسازی تقاطع ها، تقویت دوربین‌های ثبت تخلف، ایجاد مسیر اتوبوس‌های بی آر تی، حمل و نقل سبک انفرادی و احداث پارک سوارها را از جمله برنامه های سال جدید برشمرد.

وی در خصوص سامانه حمل و نقل عمومی نیز تاکید کرد: در سال جاری باید در حوزه نوسازی ناوگان و هوشمند سازی آن و خدمات حمل و نقل عمومی اقدامات شایسته‌ای صورت پذیرد.

شهرداری سامانه هوشمند تاکسی را راه‌اندازی کند

حیدری همچنین با تاکید بر راه‌اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی در تاکسی های گفت: لازم است سامانه‌ای در تاکسی راه اندازی شود که تنوع پرداخت را داشته باشد تا شهروندان بتوانند پرداخت های خود را در بخش های مختلف با این سامانه انجام دهند.

وی در خصوص فعالیت تاکسی ‌ها و حل مشکل پرداخت خُرد، یادآور شد: با قیمت گذاری شناور می‌توانیم در عرضه و تقاضا تحول ایجاد کرد و این مهم علاوه بر رضایت‌مندی مردم افزایش درآمد تاکسیرانان را نیز رقم می‌زند.

وی تأکید کرد: شهرداری باید امسال سامانه هوشمند تاکسی را راه اندازی کند و در این راستا اقدامات باید به صورت کامل صورت پذیرد تا در آینده بتوانیم خدمات دیگری به این سامانه اضافه کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها