سخنگوی صنعت آب کشور مطرح کرد:

احتمال وقوع سیلاب شدید و طغیان رودخانه‌ها

رگبار باران و کاهش دما در تهران | خطر سیلابی شدن مسیل‌ها

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان، آسمان نیمه ابری تا ابری و رگبار باران همراه با وزش باد خیلی شدید و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۳۸۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران تا روز جمعه (۲۵ فروردین) با فعالیت متناوب سامانه بارشی آسمان نیمه‌ابری تا ابری گاهی رگبار باران و وزش باد مورد انتظار است.

از عصر امروز و طی روز پنجشنبه (۲۳ و ۲۴ فروردین) پیرو هشدار نارنجی صادر شده در روز ( ۲۲ فروردین) با تقویت سامانه بارشی در سطح استان بارش مداوم باران گاهی همراه با رگبار شدید و رعدوبرق و وزش باد شدید در نیمه‌ جنوبی برای پنجشنبه شب گاهی وزش باد خیلی شدید و در مناطق مستعد گاهی همراه با بارش تگرگ و در ارتفاعات بالادست و سردسیر پنجشنبه شب تا صبح جمعه و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها، همراه با مه و بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

از لحاظ دمایی تا روز جمعه کاهش محسوس دما ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد را شاهد خواهیم بود و سپس روند نسبی افزایش دما مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۲۴ فروردین‌ماه) ابری و در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۲۵ فروردین‌ماه) نیمه ابری گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها