عکس | حمله جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ مقاومت

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از بامداد روز جمعه حملات خود به نوار غزه را آغاز کردند.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از بامداد روز جمعه حملات خود به نوار غزه را آغاز کردند.
کد خبر: ۱۴۰۳۱۱۰

به گزارش جام جم آنلاین، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حملات به نوار غزه آغاز شده است. شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در اولین حملات خود یک پایگاه وابسته به مقاومت فلسطین در نوار غزه را هدف قرار دادند.

گروه‌های مقاومت در غزه اعلام کردند که موشک زمین به هوا به سوی جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی در آسمان غزه شلیک کرده‌اند.

منابع خبری از آماده باش سامانه گنبد آهنین در تل‌آویو خبر می‌دهند و پناهگاه‌ها در قدس اشغالی باز شده‌اند.

همچنین از تمامی شهرک‌نشینان اطراف غزه براری رفتن به پناهگاه‌ها و عدم خارج شدن از آن درخواست شده است.

شلیک راکت‌های مقاومت به سوی شهرک‌های اطراف غزه

گروه‌های مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، به سوی شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه راکت شلیک کردند.

عکس | حمله جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

بر اساس گزارش‌ها، صدای آژیر در تمامی شهرک‌های اطراف نوار غزه به صدا در آمده است.

منابع اسرائیلی نیز خبر دادند که سامانه گنبد آهنین موشک‌های شلیک شده به سوی شهرک‌های «نتیف هعسرا»، «کریما» و «سدیروت» را رهگیری کرده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که حملات هوایی این رژیم، تونل‌ها و سایت‌های ساخت تسلیحات وابسته به حماس در نوار غزه را هدف قرار داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حماس مسئول حوادث اخیر بوده و باید بهای آن را بپردازد.

همچنین منابع خبری اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک منزل خالی را در منطقه الشجاعیة در نوار غزه هدف قرار دادند.

منابع پزشکی در نوار غزه اعلام کردند که تا کنون هیچ کسی به دلیل حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌های غزه منتقل نشده است.

منابع ویژه المیادین اعلام کردند که هماهنگی کاملی میان گروه‌های مقاومت در غزه و اتاق عملیات محور مقاومت در منطقه وجود دارد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز پس از پایان کابینه امنیتی گفت که پاسخ اسرائیل از امشب و پس از آن، بهای سنگینی را به دشمنانمان تحمیل خواهد کرد.

المیادین اعلام کرد که گروه‌های مقاومت فلسطینی تعداد زیادی موشک‌های دوربرد در اختیار دارند که تا کنون از آن استفاده نکرده‌اند.

سخنگوی گروه‌های مقاومت فلسطینی نیز اعلام کرد که بُرد موشک‌هایی که گروه‌های مقاومت تا کنون استفاده کرده‌اند بیش از 7 کیلومتر نبوده است.

گردان‌های القسام اعلام کرد که پدافند هوایی این گردان‌ها با شلیک موشک‌های زمین به هوا با جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان غزه مقابله کرده‌ است.

رژیم صهیونیستی جنوب لبنان را بمباران کرد

الجزیره گزارش داد که حمله هوایی اسرائیل، اطراف اردوگاه الرشیدیه در نزدیکی شهر صور لبنان را هدف قرار داده است. این اردوگاه متعلق به آوارگان فلسطینی است.

عکس | حمله جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

منابع خبری اعلام کردند که دست کم 6 موشک به مناطق جنوبی لبنان شلیک شده است.

شبکه 13 رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که ارتش اسرائیل اهدافی متعلق به حماس در جنوب لبنان را هدف قرار داده است.

با تمام قدرت آماده پاسخ به تجاوز دشمن هستیم

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی بامداد روز جمعه در بیانیه‌ای تاکید کردند که مقاومت کاملا آماده مقابله و پاسخ با تمام قدرت به هرگونه تجاوز است.

در بیانیه اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی آمده است: «دشمن مجرم باید تجاوز وحشیانه خود علیه الاقصی و معتکفان را متوقف کند و دشمن باید منتقل کردن بحران‌های داخلی خود به سوی ملت و مقدساتمان را متوقف کند».

از سوی دیگر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه روز پنجشنبه در بیروت با رهبران گروههای مقاومت فلسطین دیدار کرد.

عکس | حمله جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

هنیه پس از این دیدار، ضمن محکومت تجاوزات مداوم صهیونیستها به مسجدالاقصی، این اقدامات را «جنایت بی‌سابقه و تعدی به ملتهای اسلامی و مقدسات آنان» عنوان کرد و گفت: اسرائیل، مسئول تجاوز وحشیانه به مسجدالاقصی، نمازگزاران و معتکفان حاضر در آن است.

بعد از ظهر پنجشنبه، بیش از ۱۰۰ راکت از جنوب لبنان به سمت شهرکهای صهیونیستی شمال فلسطین شلیک شد و پس از آن، آژیرهای خطر در این شهرکها به صدا درآمد.

ساکنان شهر «نهاریا» در شمال فلسطین اشغالی گفتند که در پی این حملات، ساختمانها به لرزه در آمده است و دستکم سه انفجار مهیب رخ داده است که مانند آن طی چند سال اخیر رخ نداده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها