مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: با اصلاح و بازسازی ایستگاه پمپاژ آب شرب مرکزی شهر دهلران ظرفیت پمپاژ و انتقال آب به مخزن شهر از 180 لیتر بر ثانیه به 280 لیتر در ثانیه افزایش یافت.
کد خبر: ۱۴۰۲۷۳۵

به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ پرویز ناصری با اعلام این مطلب بیان داشت: با توجه به گذشت بیش از 20 سال از احداث و بهره برداری از این ایستگاه پمپاژ و به دلیل مشکلات متعدد از جمله مستهلک شدن الکتروپمپ ها و متعلقات مکانیکال آن و مصرف بالای انرژی و در نهایت هدر رفت آب شرب، پس از بازدیدهای کارشناسی تصمیم به مهندسی مجدد این ایستگاه گرفته شد.
 
وی افزود: مهندسی مجدد این پروژه با هدف افزایش ظرفیت انتقال آب به مخزن 10000 مترمکعبی شهر دهلران انجام گرفت.
 
وی با بیان اینکه تا کنون برای احداث و بهره برداری از این ایستگاه اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 450 میلیون تومان هزینه شده، تصریح کرد: تهیه و خرید سه دستگاه الکتروپمپ شناور، تهیه و خرید کابل برق راه انداز تابلو و الکتروپمپ ها، تهیه و نصب سه دستگاه تابلو برق 110 کیلو وات، تهیه و خرید شیرآلات، لوله، تهیه و نصب سه واحد چاهک پمپاژ و خرید یک واحد کانکس فلزی و ... از جمله اقدامات انجام گرفته برای بهره برداری از این پروژه است .
 
مدیرعامل آبفای استان با بیان اینکه این اقدام باعث افزایش رضایتمندی مردم شهر  از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان ایلام شده است، خاطرنشان ساخت: از تصمیم برای مهندسی مجدد پروژه تا به بهره برداری رسیدن آن کمتر از 20 روز به طول انجامید که نتیجه آن کاهش 100 درصدی هدررفت آب، افزایش ظرفیت پمپاژ و انتقال آب به مخزن شهر دهلران، خاموش نمودن حداقل 2 حلقه چاه، کاهش مصرف انرژی و ... است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها