title
مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوای استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۲۳۸۳

به گزارش جام جم آنلاین، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوا گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از اواخر وقت جمعه ۱۱ فروردین تا دوشنبه ۱۴ فروردین در مناطق شمالی و ارتفاعات استان تهران شاهد وزش شدید باد شدید، رعد و برق، بارش تگرگ خواهیم بود.­صدور هشدار نارنجی کاهش دما در استان تهران

حامد یزدی مهر همچنین با اشاره به نفوذ سامانه بارشی در این مدت به استان تهران گفت:بر این اساس احتمال لغزندگی محور‌های مواصلاتی استان، اختلال در سفر‌ها و کاهش دید وجود دارد که به همه مردم توصیه می‌شود از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به طور جدی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین از کوهنوردان خواست در این مدت از صعود به ارتفاعات استان و عشایر از جابه جایی خودداری کنند.

حامد یزدی مهر همچنین بر ضرورت پاکسازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب رو‌ها تاکید کرد و گفت: لازم است همه دستگاه‌های راهداری و امدادی در آماده باش کامل باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: احتمال وارد شدن خسارت به شکوفه‌های درختان و سرمازدگی جوانه‌ها در این مدت وجود دارد بر این اساس به کشاورزان استان توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه مقابله با سرما انجام دهند.

حامد یزدی مهر بر تامین سوخت و سرویس و راه اندازی وسایل حرارتی و کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و دامداری‌ها نیز تاکید کرد و افزود: با توجه به کاهش محسوس دما، کندوداران نیز برای مقابله با سرما، از پوشش مناسب برای کندو‌ها استفاده و دامداران دام‌ها را به مکان سرپوشیده منتقل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص وزش باد شدید نیز به کشاورزان استان تهران هشدار داد و گفت: به همه کشاورزان توصیه می‌شود نهال‌های تازه کشت شده را با نصب قیم در برابر باد مقاوم و از سمپاشی خودداری و سقف و سازه‌های گلخانه‌ها را ترمیم کنند./صدا و سیما

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
کدام تیم قهرمان جام حذفی می‌شود؟
پرسپولیس
استقلال

نیازمندی ها