مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: شب گذشته ۶۲ کپسول گاز پیک‌نیک از چادر مسافران در باغ فدک خارج شد تا آن‌ها شب بدون حادثه‌ای را سپری کنند.
کد خبر: ۱۴۰۲۲۹۸

جام جم آنلاین اصفهان؛ آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی اظهار کرد: شب گذشته شامگاه هفتم فروردین، مسافران نوروزی ۱۶۲۳ چادر در کمپ باغ فدک برپا کردند که نیروهای آتش‌نشان مستقر در این محل ۶۲ کپسول گاز پیک‌نیک را از چادر مسافران خارج کردند تا آن‌ها شب بدون حادثه‌ای را سپری کنند.

وی افزود: نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی در باغ فدک حضور دارند و با استفاده از دستگاه‌های مدرن حرارت‌سنج، میزان گرمای تک‌تک چادرهای مسافران را سنجش می‌کنند تا شرایط ایمنی برای مسافران فراهم شود.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: به‌غیر از ایستگاه‌های بیست‌وهفت‌گانه آتش‌نشانی که هر روز حدود ۲۲۰ آتش‌نشان در آن آماده‌باش هستند، ۱۵۰ نفر در دو شیفت کاری به‌همراه دو دستگاه خودروی اطفائیه سبک و دو دستگاه موتورسیکلت مجهز به خاموش‌کننده در مجموعه باغ فدک فعال هستند.

وی ادامه داد: شب گذشته با توجه به افزایش ورود مسافران به شهر اصفهان، در سالن‌های ورزشی همچون سالن ورزشی دانشگاه آب و برق ۵۰ چادر، ورزشگاه امیریه ۴۵ چادر و ورزشگاه ولایت ۹۰ چادر مسافرتی برپا شد.

آتشپاد دوم مطلبی گفت: روز گذشته ۱۱۸ مورد راهنمایی و جلوگیری از حادثه در کوه صفه در قالب دو اکیپ ثابت و یک اکیپ گشتی در نقاط آبشار، ایستگاه دو تله‌کابین و چشمه خاجیک انجام شد.

وی اضافه کرد: تیم امداد و نجات غواصی سازمان آتش‌نشانی اصفهان روزانه با ۲۵۰ نفر ساعت نیروی تخصصی و استقرار اکیپ‌های غواصی در پنج نقطه حساس شهر و گشت‌زنی سه اکیپ سیار در حاشیه رودخانه زاینده‌رود برای پوشش ایمنی شهر و مسافران نوروزی در حال خدمت‌رسانی است.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان اضافه کرد: حوالی ساعت ۲۳ شب گذشته، یک دستگاه خودروی پرادو با چهار سرنشین شامل سه مرد و یک زن در محدوده انتهای ناژوان جنب چاه‌های فلمن در حال عبور از عرض زاینده‌رود گرفتار شدند که نیروهای آتش‌نشانی از ایستگاه‌های شماره هشت و شماره یک به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اکیپ ویژه غواصی و خودروی نجات به محل حادثه اعزام شد، افزود: خودروی پرادو از زاینده‌رود خارج شد و سرنشینان نیز نجات یافتند.

آتشپاد دوم مطلبی با بیان اینکه روز گذشته به ۲۰۰ نفر هشدار خروج از رودخانه داده شد، تاکید کرد: از مسافران و شهروندان درخواست داریم با توجه به بازگشایی دریچه‌های سد زاینده‌رود، از نزدیک شدن به این رودخانه خودداری کنند.

هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها