رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی خبر داد؛

برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروز

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروزامسال خبرداد و گفت: ۳۳۰۰ پرواز نیز مطابق برنامه برقرار است.
کد خبر: ۱۴۰۱۹۲۰

به گزارش جام جم آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، « سعید چلندری » با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در سال گذشته و ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ افزود: همچنین ۴۰۰۰ مجوز پرواز صادر شده که این فرودگاه آمادگی دارد این مجوزها را تا دو برابر افزایش دهد.

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ضمن اشاره به زیباسازی محوطه‌های فرودگاه برای استقبال از عید نوروز اظهارداشت: در این ایام برنامه‌های شاد و مفرح به صورت زنده در فرودگاه برگزار می‌شود و با تقارن ماه مبارک رمضان نیز۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ افطاری ساده تدارک دیده می‌شود که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.

وی در خصوص برنامه های پیش رو در سال جدید تصریح کرد: شفاف سازی ارتباط با ایرلاین ها، کاهش ایستایی ها، اولویت بخشی به الکترونیکی کردن تمام خدمات در فرودگاه مبنی بر دستور مقام عالی وزارت و آغاز عملیات اجرایی فاز۲ فرودگاه امام خمینی(ره) را برای سال ۱۴۰۲ در دستور کار داریم.

ایجاد فضای معنوی در ترمینال سلام

چلندری از اهم اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته، به راه اندازی ترمینال سلام مختص پروازهای زیارتی؛ که به فرهنگ معنوی و قابل احترام فریضه زیارت ارزش نهاده شود اشاره کرد و اظهارداشت: بایستی فضایی متناسب با حس و حال معنوی مسافران اربعین، فراهم می شد که این فضا با ترمینال سلام محقق شد و مورد اقبال و رضایت مسافران واقع شد.

کاهش تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه

وی با اشاره به روان سازی جریان ورود و خروج مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: با اقدامات صورت گرفته، ایستایی ها به حداقل رسیده، که طی برگزاری جلسات متعدد با شرکت های هواپیمایی، ارگان های نظامی و انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط، میانگین تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه رسیده است.

افزایش ۶۰ درصدی پذیرش مسافر

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اقدام قابل ذکر دیگر را پذیرش مسافر بیشتر دانست و گفت: در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۶۰% افزایش پذیرش مسافر داشته ایم.

شفاف‌سازی قراردادهای فرودگاهی

چلندری تصریح کرد: از سوی دیگر با شفاف‌سازی کلیه‌ قراردادهای فرودگاهی، افزایش رشد درآمدی ۱۰۰ درصدی فرودگاه، نسبت به سال ۱۴۰۰ محقق شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها