با حضور نماینده ولی فقیه در استان یزد؛

فعالان عرصه احسان و نیکوکاری استان تجلیل شدند

یزد - فعالان عرصه احسان و نیکوکاری در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و به همت ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد تجلیل شدند.
کد خبر: ۱۴۰۰۹۸۱

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ،آیت الله محمدرضا ناصری در مراسم تجلیل از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری استان یزد با بیان اینکه همه ما در قبال بندگان خدا مسئول هستیم، اظهار داشت: امام خمینی(ره) بیش از همه این تکلیف را درک کرد و تلاش کرد با تاسیس نهادهای خدمات رسان به محرومان و مستضعفان، به مردم خدمت رسانی کند.

وی افزود: غربی‌ها گمان می کردند که ما به هر حال به آنها وابسته هستیم اما به واسطه نگاه امام راحل، ملت ایران در مسیر خودکفایی قدم برداشت.

ناصری با اشاره به وعده الهی که فرمود اگر دین خدا را یاری کنید، شما را یاری خواهم کرد،گفت: باید این وعده الهی را عمیقاً باور کنیم و با این باور قدم در مسیر خدمت به مردم و نظام اسلامی برداریم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی ارگان‌ها بدون چشمداشت و به نیت خدمت به مردم فعالیت می کنند، تصریح کرد: هر کاری که بدون چشمداشت مالی و در مسیر رضای الهی انجام شود، بهتر، قوی‌تر و سالم‌تر انجام می شود

وی خاطرنشان ساخت: خدمت به بندگان خدا، خدمت به خداست و خدا برای انسان درجاتی قائل شده که اگر بخواهیم به این درجات دست پیدا کنیم، باید به بندگان خدا خدمت کنیم و تلاش کنیم یک جامعه عادل، سالم و قوی بسازیم.

ناصری افزود: کاری که خیران در حوزه های مختلف انجام می دهند، بسیار ارزشمند است بنابراین هیچگاه از کار خیر خسته نشوید، منفعت خود را مقدم بر منفعت بندگان خدا نبینید و در مسیر خدمت به بندگان خدا ساعی و کوشا باشید و ایثار و از خودگذشتگی مهمترین ویژگی خیران است و این صفات مورد رضایت خداوند است.

وی با تاکید بر اینکه باید به خدا اعتماد کامل داشته باشیم و به وعده های خداوند متعال ایمان داشته باشیم، گفت: کاسبی که کم فروشی و گرانفروشی می کند، به وعده خدا ایمان ندارد و مال او نیز برکت نخواهد داشت و اینکه برکت و روزی به دست خداست، و اگر صداقت و پاکدستی داشته باشیم، بی شک نتیجه آن را دریافت خواهیم کرد.

وی خطاب به دستگاه های خدمات رسان تصریح کرد: تلاش کنید از موازی کاری و دوباره کاری اجتناب کنید و در امور به ویژه در انجام امور خیر از یکدیگر کمک بگیرید.

هزار و 200 واحد مسکونی را عملیاتی کرده ایم

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد نیز در این مراسم به تشریح اقدامات و برنامه های ستاد در طول یک سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: در استان یزد هزار و 200 واحد مسکونی را عملیاتی کرده ایم که تاکنون بالغ بر 220 واحد تحویل شده است.

محمدپناه عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه ساخت مسکن در استان پیشتاز است و مسکن های احداث شده را به مبلغ تمام شده، در اختیار مردم گذاشته ایم و حق کارگزاری دریافت نکرده ایم.

در این مراسم از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری تجلیل شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها