به مناسبت هفته فرهنگی ایران و ونزوئلا و با تلاش فعالان فرهنگی کشور ونزوئلا، نمایشگاه فرهنگ دوستی این دو کشور از روز 13 اسفند ماه در یکی از میادین اصلی شهر کاراکاس فعالیت خود را آغاز کرد.
کد خبر: ۱۴۰۰۵۴۵

در این نمایشگاه که در چندین غرفه برگزار می شود زمینه های فرهنگی مشترک بین دو ملت از سوی  برگزار کنندگان در معرض دید مردم ونزوئلا قرار گرفته است.

نمایشگاهی برای تقویت دوستی ها و استفاده از فرصت ها

ونزوئلا به عنوان یکی از کشورهای آمریکای جنوبی سرشار از فرصت های اقتصادی است و ملت آن گرایشی ضد استکباری دارد. ایران و ونزوئلا که هر دو مورد دشمنی آمریکا قرار دارند در سال های گذشته توانسته اند با برقراری ارتباط در حوزه های مختلف بسیاری از نقشه های آمریکا به ویژه در حوزه اقتصادی را علیه یکدیگر خنثی سازند.

نمایشگاهی برای تقویت دوستی ها و استفاده از فرصت ها

نمایشگاه فرهنگ دوستی ایران و ونزوئلا تلاش دارد زمینه های مشترک فرهنگی دو ملت را بیشتر نمایان تا زمینه برای ارتباط موثر در سایر حوزه ها فراهم آید.

نمایشگاهی برای تقویت دوستی ها و استفاده از فرصت ها

غرفه‌های خلیج فارس با هدف معرفی ایران، غرفه آشنایی با ونزوئلا، غرفه زن و حجاب ، غرفه کودک و و نیز غرفه ارائه خدمات پزشکی از جمله غرفه‌های این نمایشگاه است. در غرفه خدمات پزشکی واکسن های ایرانی کرونا به عنوان یکی از نمادهای خودباوری مردم ایران عرضه می گردد که با استقبال و اعتماد مردم ونزوئلا به این توانمندی ایرانی همراه است.

 

تعداد بازدید : 29

قرار است در روزهای آینده در حاشیه این نمایشگاه دست خط رهبر معظم انقلاب بر کتاب "سلول 14 " رونمایی شود. این کتاب ترجمه اسپانیولی کتاب "خون دلی که لعل شد" است که برای اسپانیولی زبان ها به چاپ رسیده و قرار است در کشور ونزوئلا به عنوان یکی از کشورهای اثرگذار منطقه آمریکای جنوبی رونمایی و در سایر کشورهای این منطقه هم در معرض دید علاقمندان قرار گیرد.

نمایشگاهی برای تقویت دوستی ها و استفاده از فرصت ها

"خون دلی که لعل شد" حاوی خاطرات رهبر معظم انقلاب از مبارزات بر ضد حکومت ستم شاهی و دوران تبعید و زندان ایشان است که پیش از این به زبان های انگلیسی و عربی، از سوی موسسه فرهنگی پژوهشی انقلاب اسلامی منتشر شده است. 

نمایشگاهی برای تقویت دوستی ها و استفاده از فرصت ها

نمایشگاه فرهنگی ایران و ونزوئلا که با استقبال مردم این کشور مواجه شده است تا 21 اسفند ماه در این کشور به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها