رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: با تخصیص ۶۰۰ میلیارد ریال برای ایستگاه پمپاژ برتش سال آینده این پروژه بهره برداری می شود.
کد خبر: ۱۴۰۰۴۲۰

به گزارش جام جم آنلاین ایلام و به نقل از ایرنا ؛ آذرنوش عموزاده در نشست مجمع بسیجیان دهلران با موضوع بررسی مسایل و مشکلات کشاورزان اظهار داشت: مشکلات کشاورزان منطقه در کمیسیون رفع تداخلات استان در حال پیگیری است و بنا بر برنامه دولت تا پایان سال ۱۴۰۲ این مشکل حل می شود.

وی آبرسانی به اراضی کشاورزی را از دیگر مطالبات کشاورزان ذکر کرد و افزود: طرح ۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان سال آینده با توجه به رایزنی ها با معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش آب و خاک در سطح ۹ هزار هکتار از اراضی دهلران شروع می شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام احداث جاده بین مزارع و کانال ها و ایستگاه های پمپاژ را از دیگر موارد مطرح شده ذکر کرد و گفت: با توجه به پیگیری ها برای ایستگاه پمپاژ برتش ، پهله ، پرچینه و میمه اعتباراتی درخواست شده و سال آینده لحاظ شده اند.


عموزاده تاکید کرد: انحراف توزیع کود شیمیایی با توجه به پخش از طریق سامانه یکپارچه در سطح کشور به حداقل رسیده است.


وی در خصوص مکانیزاسیون نیز یادآور شد: ضریب مکانیزاسیون در استان نسبت به سایر نقاط کشور پائین است و درخواست کردیم با توجه به افزایش سطح زیر کشت اراضی آبی با تامین اعتبارات لازم مشکل تامین تراکتور حل شود.


رییس جهاد کشاورزی ایلام به پیشرفت ۸۵ درصدی فاز اول ایستگاه پمپاژ برتش اشاره کرد و گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال از ۲ محل برای آن اختصاص یافته است که سال آینده فاز اول آن در سطح یک هزار هکتار بهره برداری شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها