مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۱۰ دانش آموز مدرسه دخترانه متوسطه اول شاهد نرجس اسفراین و ۳۶ دانش آموز مدرسه ابتدایی مختلط روستای گلی بجنورد امروز (یکشنبه) با علایم مسمومیت به مراکز درمانی منتقل شدند.
کد خبر: ۱۴۰۰۲۵۲

به گزارش جام جم آنلاین، ابوالقاسم اکبری در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ساعات پایانی آموزش شیفت صبح امروز چهار دانش آموز مدرسه دخترانه «شاهد نرجس» اسفراین با علایم تهوع، ضعف و سرگیجه مواجه شدند که سریعا توسط آمبولانس‌های اورژانس به مراکز درمانی اعزام شدند.

وی افزود: علاوه بر این ۳۶ دانش آموز مدرسه مختلط ابتدایی روستای گُلی از توابع بجنورد نیز امروز یکشنبه با علایم مسمومیت به بیمارستان امام حسن(ع) این شهر منتقل شدند.

روستای گلی واقع در ۲۴ کیلومتری شهر بجنورد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی ایران است.

اکبری تصریح کرد: حال عمومی این دانش‌آموزان خوشبختانه خوب گزارش شده است و در حال حاضر مسوولان در محل حضور دارند و در حال بررسی موضوع به صورت دقیق هستند.

روز گذشته نیز تعدادی از دانش آموزان مدرسه دخترانه حضرت مریم(س) بجنورد با علائم تهوع، ضعف و سرگیجه مواجه شدند که توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد اعزام شدند.

براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، تنها چهار نفر از افراد مسموم شده روز گذشته همچنان بستری هستند و مابقی افراد ترخیص شدند.

۱۹۲ هزار و ۸۰۵ دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۹ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۹۳ هزار و ۴۷۷ دختر و مابقی پسر هستند.

خراسان شمالی با جمعیت یک میلیون نفری در شمال شرق کشور واقع است که نیمی از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها