رسانه‌های فلسطینی امروز از بازداشت شماری از فلسطینیان در کرانه باختری توسط نظامیان اشغالگر صهیونیستی و همچنین هتاکی مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر دادند.
کد خبر: ۱۳۹۹۹۰۶

به گزارش جام جم آنلاین،نظامیان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه به مناطقی در کرانه باختری و قدس اشغالی یورش بردند و طی این یورش ، شماری از فلسطینیان را بازداشت کردند.

بر اساس گزارش رسانه‌های فلسطینی، طی یورش صهیوونیست‌ها به مناطقی از کرانه باختری و قدس اشغالی، گروهی از جوانان فلسطینی با نظامیان اشغالگر درگیر شدند.

باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که نظامیان صهیونیست تعدادی از جوانان فلسطینی را به بهانه مشارکت در مقاومت مردمی علیه شهرک‌ نشینان صهیونیستی و نظامیان اشغالگر برای بازجویی بازداشت کردند.

نظامیان اشغالگر صهیونیست به ده‌ها منزل فلسطنیان در بخش‌های مختلف کرانه باختری یورش بردند و محتویات آن را مورد ببرسی قرار دادند.

نظامیان صهیونیست همچنین به منطقه «جبع» در منطقه جنین یورش بردند و طی این یورش جوانان فلسطینی با آن‌ها درگیر شدند.در این یورش، صهیونیست‌ها دو جوان فلسطینی به نام‌های «محسن حمامره» و «عبدالرحیم شتیوی» را بازداشت کردند.

گردان‌های قدس- تیپ جنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مجاهدین ما موفق شدند نیروهای اشغالگر صهیونیست را که به « جبع» یورش برده بودند ، با گلوله های سنگین و متوالی هدف قرار دهند.

گشتی‌های دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در ساعات بامدادی امروز به سمت چند قایق ماهیگیری فلسطینی‌ها در ساحل غزه و ساحل «خان یونس» شلیک کردند که آسیبی از این حمله گزارش نشده است.

از سوی دیگر ده‌ها شهرک نشین صهیونیست امروز پنجشنبه نیز تحت حمایت نظامیان رژیم اشغالگر به مسجدالاقصی یورش برده و شروع به انجام رفتارهای تحریک‌آمیز کردند.

از زمان اشغال قدس در سال 1967، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی دروازه باب المغاربه را تحت کنترل خود درآورده و از این طریق شهرک‌نشینان و نیروهای اشغالگر به صورت روزانه به آن یورش می‌برند در حالی‌که مسلمانان اجازه ورود به مسجد الاقصی را ندارند.

صهیونیست‌های اشغالگر هر روزه به طور دسته جمعی و در دو نوبت صبح و عصر اقدام به تعرض به مسجد الاقصی می‌کنند.

هدف از این تجاوزات مستمر، زمینه سازی برای اجرای طرح شوم تقسیم زمانی و مکانی این مسجد بین مسلمانان و یهودیان است تا در نهایت آنها بتوانند کنترل کامل این مسجد را به دست گرفته و در راستای یهودی سازی و تخریب آن و ساخت معبد کذایی یهود بر روی خرابه‌های آن گام بردارند.

در همین حال دفتر اطلاع رسانی اسیران فلسطینی اعلام کردکه به دنبال تحریک عمدی اداره زندان النقب هنگام بازرسی امنیتی، هم اکنون حالتی از تنش شدید بر این زندان حاکم است.

همچنین رسانه های فلسطینی اعلام کردند که اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی برای هفذهمین روز متوالی به نافرمانی مدنی خود در اعتراض به جنایت رژیم صهیونیستی ادامه دادند.

اسرای فلسطینی گام‌های مبارزاتی خود را تحت شعار «نبرد آزادی یا شهادت» در واکنش به اقدامات سخت‌گیرانه اشغالگران اسرائیلی در حق آنها ادامه می دهند.

در این راستا تعدادی از زندان‌های رژیم صهیونیستی در پی تصمیمات وزیر امنیت داخلی در حق اسیران شاهد تنش و بحران است. آخرین مورد آن تعیین زمان چهار دقیقه‌ای برای استحمام اسرا فلسطینی و کاهش مقدار آب مصرفی آن ها در دو زندان نفحه و جلبوع بود.

اخیرا باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بیش از 900 نفر رسیده است.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

سازمان اسرای فلسطین چهارشنبه شب اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی در سال جاری میلادی به 236 تن رسیده است.

بر اساس گزارش این سازمان، تعداد پیکر شهیدانی که هنوز در دست نظامیان صهیونیست قرار دارد نیز به 14 نفر رسیده است.

سازمان اسرای فلسطین تاکید کرد که تعداد اسرایی که با شلیک مستقیم گلوله توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند،اند نیز به 81 تن افزایش پیدا کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که «محمود جمال حسن حمدان» جوان 22 ساله فلسطینی که به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی شده بود، دیشب بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است.

این جوان فلسطینی ظهر چهارشنبه در حمله اشغالگران به اردوگاه «عقبه جبر» در اریحا هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شده بود.

انجمن «اروپایی‌های حامی قدس» اعلام کرد که تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان قدس در ماه ژانویه به طور بی سابقه ای افزایش داشته است.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

منبع: تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها