مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی آخرین وضعیت پایداری ساختمان بهار در پی آتش‌سوزی روز گذشته را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۳۹۹۳۴۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، قدرت‌الله محمدی پیش از آغاز صحن علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح عملیات اطفاء حریق ساختمان ۱۵۳ که نخستین دقایق بامداد امروز به اتمام رسید، اظهار کرد: اطفاء ساختمان ۱۵۳ حدود ۱۲ ساعت به طول انجامید علت طولانی شدن اطفاء حریق حجم بالای کالا‌هایی بود که با اشتعال‌زایی بالا در طبقات منفی ساختمان دپو شده بودند که این امر موجب شد دمای طبقه ۳- به بیش از ۴۰۰ درجه برسد و این دما را در این طبقه رصد کردیم.

وی افزود: در نخستین مرحله، ساختمان تخلیه و نفرات را نجات دادیم و پس از آن اطفاء حریق انجام شد که متاسفانه در طول این عملیات یکی از آتش‌نشانان ما شهید شد.

محمدی گفت: عملیات برای کاهش دما تا صبح ادامه داشت تا بتوانیم دمای ۴۰۰ درجه را پایین بیاوریم. دو ایستگاه ما در حال حاضر در محل حادثه حضور دارند و نسبت به ایمن‌سازی اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه پایش ساختمان‌های ناایمن توسط آتش‌نشانی انجام شده و ساختمان‌ها در ۴ گروه پرخطر، ناایمن، میان‌خطر و کم‌خطر دسته‌بندی شده‌اند، افزود: این ساختمان اخطار گرفته و رای قضایی دارد، پلمب شده و مالک فک پلمب انجام داده که منجر به صدور دستور جلب توسط قاضی شده است.

وی درباره خطر احتمال ریزش ساختمان گفت: از آن مرحله عبور کردیم البته کارشناسان ما باید بررسی‌های لازم را انجام دهند و احتمالا ساختمان دیگر قابل سکونت نباشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها