معاون وزیر بهداشت تلویحا تایید کرد:

مسمومیت دانش آموزان قمی عمدی بود

واکنش وزارت بهداشت به مسمومیت دانش‌آموزان بروجردی

مسمومیت دانش‌ آموزان قمی از نوع «غیرحاد» بوده است

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق اطلاعاتی که تاکنون حاصل شده است مسمومیت دانش‌ آموزان از نوع غیرحاد است و عوارض آن پایدار نیست، گفت: اگر در استان‌های دیگر نیز مواردی از مسمومیت یافت شود؛ سازوکارهای بررسی علت مسمومیت اتخاذ می‌شود.
کد خبر: ۱۳۹۸۹۷۵

به گزارش جام جم آنلاین، پدرام پاک‌آیین در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین خبرها از بررسی علت مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در قم اظهار کرد:‌ تاکنون مشخص شده است که مسمومیت از نوع «غیرحاد» بوده است.

وی افزود:‌ در وزارت بهداشت کمیته علمی بررسی مسمومیت تعدادی از دانش‌ آموزان در قم با دستور وزیر بهداشت تشکیل شده است که دبیر این کمیته، معاون درمان وزارت بهداشت است؛ همچنین اساتید برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و قم در این کمیته عضو و در حال بررسی شواهد و آزمایش‌ها هستند.

مسمومیت از نوع حاد، میکروبی و ویروسی نیست

پاک‌آیین ادامه داد: در زمان حاضر فقط مشخص شده است که مسمومیت از نوع حاد نیست و عوارض پایدار ندارد و بیماری ویروسی و میکروبی عامل آن نیست.

وی گفت: پس از مشخص شدن نتایج بررسی، به‌زودی جزئیات آن اعلام می‌شود و امیدواریم در روزهای آینده به جمع‌بندی نتایج آزمایشات درخصوص علت مسمومیت دانش‌آموزان برسیم.

واکنش وزارت بهداشت به مسمومیت برخی دانش‌آموزان بروجردی

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به این سؤال که آیا علت مسمومیت تعدادی از دانش‌ آموزان در بروجرد نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد؟ تصریح کرد:‌ مسمومیت دانش‌ آموزان بیشتر در قم تمرکز داشته است و اگر در استان‌های دیگر نیز مواردی از مسمومیت یافت شود؛ سازوکارهای بررسی علت مسمومیت اتخاذ می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها