مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

کشاورزان برای اخذ کد شناسه QR محصولات باغی و جالیزی خود ثبت‌نام کنند

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گفت: این شرکت برنامه‌ای برای افزایش قیمت کودهای یارانه‌ای در سال آینده ندارد و در سال جاری نیز قیمت کودهای یارانه‌ای نه تنها افزایش نیافت بلکه قیمت‌ها به طور میانگین ۴۵ درصد هم کاهش داشت.
کد خبر: ۱۳۹۸۶۴۶

به گزارش جام جم آنلاین همدان، بهروز الیاسی اظهار داشت: تا ابتدای مهر امسال قیمت کودهای یارانه‌ای با 45 درصد کاهش عرضه شد ولی به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای، قیمت‌ها به سال قبل باز گشت.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی با اجرای طرح‌هایی مانند کشت قراردادی و الگوی کشت به دنبال کاهش فشار بر کشاورزان است.
وی با اشاره به این که در سال جاری کشت قراردادی در استان اجرا شد و کودهای مورد نیاز این طرح تامین شده است، تصریح کرد: پروژه کشت قراردادی گندم آبی در استان با مجری‌گری شرکت بازرگانی دولتی ایران در سطح 72 هزار هکتار اجرا شد و ما آمادگی تامین صد درصدی کودهای فسفاته و پتاسه مورد نیاز آن را داریم.
وی در ادامه با بیان این که مواد اولیه ۲۷ کارخانه تولیدکننده کود در شرایط تحریم، از سوی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی وارد و تامین شده است، تصریح کرد: واردات مواد اولیه برای تولید کود در داخل با ارز نیمایی انجام می‌شود.
الیاسی با بیان اینکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی در کشور است افزود: اگر بخش خصوصی در تامین مواد اولیه برای تولید کود مشکلی داشته باشد، ما آن را انجام می‌دهیم.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت مسئولیت حاکمیتی در تامین غذای مردم دارد و از این رو ما نقش اصلی را در تامین به موقع کودهای کشاورزی ایفا می‌کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها