رئیس پلیس فتای البرز:

مراقب حراج‌های آنلاین باشید

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: چشم انداز و افق مشخصی در حوزه کشاورزی و بویژه توسعه کشت گلخانه‌ای و دانش بنیان استان ترسیم و اجرایی شود.
کد خبر: ۱۳۹۸۶۳۶

به گزارش جام جم آنلاین البرز؛ مجتبی عبداللهی در جلسه توسعه کشت گلخانه‌ای در استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه درصدد هستیم ۲ هزار هکتار از اراضی استان را به این امر اختصاص دهیم، افزود: توسعه کشت گلخانه‌ای علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، افزایش بهره وری و پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، اشتغالزایی و صرفه اقتصادی قابل توجهی نیز همراه دارد.

 وی ادامه داد: ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های مربوطه و شهرداری‌ها نسبت به پشتیبانی و تسهیل در راه اندازی گلخانه‌ها اقدام جدی داشته باشند.

عبداللهی گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز برای این امر مهم، اهم از آب، برق و گاز باید تامین شود.

وی افزود: مدیرانی که در این راستا کوتاهی و بی توجهی داشته باشند توبیخ خواهند شد چراکه توسعه کشت گلخانه‌ای از جمله اهداف بزرگ استان محسوب می‌شود.

 استاندار البرز گفت: جهاد کشاورزی استان نیز مسئولیت خطیری به عهده دارد چراکه باید با آموزش و اطلاع رسانی، کشاورزان سنتی استان را برای تغییر رویه و کشت دانش بنیان ترغیب و پشتیبانی کند.

 وی افزود: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان باید اراضی مناسب خود را برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای در استان جانمایی و اختصاص دهد.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد سند آمایش سرزمین استان با محوریت توسعه کشاورزی و تولید بذر، بروزرسانی شود.

وی افزود: چشم انداز و افق مشخصی در حوزه کشاورزی و بویژه توسعه کشت گلخانه‌ای و دانش بنیان استان ترسیم و اجرایی شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها