نماینده ابوموسی و بندرعباس اظهار داشت: کشورهای منطقه و جهان اسلام ایران را محور تصمیم‌گیری‌های خود قرار داده‌اند‌ و این برای ایران افتخار است.
نماینده ابوموسی و بندرعباس اظهار داشت: کشورهای منطقه و جهان اسلام ایران را محور تصمیم‌گیری‌های خود قرار داده‌اند‌ و این برای ایران افتخار است.
کد خبر: ۱۳۹۷۶۰۱

منصور آرامی در گفتگو با جام‌ جم آنلاین بیان کرد: کشورهای منطقه و جهان اسلام ایران را به‌عنوان محور تصمیم‌گیری خود قرار داده‌اند‌ و این برای ما افتخار است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اذعان داشت: گام دوم انقلاب که مبتنی بر نگاه به جوان، علم، دانش‌اندوزی، حل مشکلات اقتصادی و ساخت یک تمدن بزرگ اسلامی است دوران مطلوب‌تری خواهد شد.

وی افزود: واقعیت این است که شرایط امروز ما و شرایط پیش از انقلاب در بسیاری از زمینه‌ها قابل مقایسه نیست چرا که ما از چنین مقایسه‌ای گذر کرده‌ایم و اکنون‌ انقلاب را فقط با خود انقلاب باید مقایسه کرد.

به گفته آرامی، در جنگ تحمیلی همه دنیا یک طرف بود و ایران‌ یک‌طرف، بنابراین جمهوری اسلامی شاخص‌هایی دارد که برای ما، مردم و کسانی‌که جمهوری اسلامی را رصد و بررسی می‌کنند قابل افتخار است‌.

این نماینده مجلس گفت: شرایط قبل از انقلاب در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شرایط بسیار اسفناک بود و کشور مخصوصا در تصمیم‌گیری‌های سیاسی کاملا وابسته بود.

نماینده ابوموسی و بندرعباس خاطر نشان کرد: همه موارد ایران توسط‌ کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس دیکته می‌شد و شاه و مجموعه رژیم مجبور بودند بر آن مبنا عمل کنند.

به گفته این نماینده، در حوزه اقتصادی هم ایران چیزی جز بخشی از درآمد حاصل از فروش نفت نداشت که همان هم به دربار می‌رسید و حیف‌ومیل می‌شد و بخشی دیگر نیز صرف واردات کالاهایی که عموما مصرفی بود می‌شد و ما در اقتصاد حداقل تا سال ۵۷ حرفی برای گفتن نداشتیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: محرومیت در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک موج می‌زد و ۷۰ درصد جمعیت ما در روستاها از نعمت آب، برق و گاز بی‌بهره بودند.

وی اضافه کرد: سوادآموزی ما قبل از انقلاب ضعیف بود و فقط حدود ۳۵ درصد باسواد داشتیم و در دانشگاه‌ها و حوزه حمل و نقل شرایط مطلوبی نداشتیم.

نماینده مردم ابوموسی و بندرعباس با بیان اینکه در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی شرایط کشور پیش از انقلاب نگران کننده‌تر از سایر حوزه‌ها بود، افزود: ترویج مسائل غیر اخلاقی بسیار بیشتر از مسائل اخلاقی، دینی و مذهبی صورت می‌گرفت.

آرامی توضیح داد: ما یک کشور دینی و اسلامی هستیم، مردم ما متدین هستند اما پیش از انقلاب فقط از خود مردم و روحانیت در حوزه ترویج دین اقدامی صورت می‌گرفت و رژیم در این زمینه حرکتی نمی‌کرد و علاوه بر آن با کسانی که دین‌مدار بودند مقابله می‌شد‌.

به گفته وی، چهره مدارس و دانشگاه‌ها چهره دینی و اسلامی نبود و وقتی همه این شاخص‌ها را بررسی می‌کنیم می‌بینیم‌ جمهوری اسلامی با تمام مشکلاتی که پس از پیروزی‌ با آن مواجه بوده و با تمام‌ دشمنی‌های دشمنان‌ در این‌ زمینه‌ها بسیار کار کرده است‌.

این نماینده مجلس ابراز داشت: اکنون در حوزه فرهنگی ممکن است در برخی زمینه‌ها مشکلات فرهنگی داشته باشیم و فرهنگی چندان مطلوب نباشد اما در مقایسه با ۴۴ سال قبل کشوری هستیم که برای منطقه و جهان اسلام قابل رصد هستیم.

وی با اینکه ما در ۱۰ سال اول انقلاب درگیر جنگ و تثبیت پایه‌های نظام بودیم و آمریکا مشکلات و تحریم‌های زیادی برای کشور‌ ایجاد کرد که تا همین الان هم وجود دارد با این‌حال باز در بخش نظامی، صنعت هوانوردی و... بیشترین پیشرفت را داشته‌ایم.

آرامی‌ تصریح کرد: امروز ممکن است خیلی از کشورها در بسیاری از شاخص‌ها از ما جلوتر باشند اما ما وقتی خودمان را با گذشته مقایسه می‌کنیم می‌بینیم در حوزه مسائل بهداشتی، فرهنگی و درمانی و بسیاری از زمینه‌ها جزء ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های ایران حتی در حوزه‌های اقتصادی قابل لمس است، توضیح داد: اگرچه امروز ممکن است در تورم و بیکاری مشکلاتی داشته باشیم اما وقتی در حوزه صنعت، تولید، کشاورزی و خودرو وضعیت را بررسی می‌کنیم می‌بینیم وضعیت کشور قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست.

این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ما در این زمینه‌هایی‌ که‌ چیزی بیش از یک وارد کننده محصولات مصرفی نبودیم اکنون‌ تولید کننده و حتی صادرکننده هستیم.

نماینده هرمزگان تاکید کرد: ما اکنون از نظر مسائل سیاسی یک کشور کاملا مستقلیم و همان شعاری که اول انقلاب دادیم و گفتیم «نه شرقی نه غربی» برا همان اهداف هستیم.

وی گفت: موضوع شرق و غرب برای ما یکی است و ما به‌عنوان یک کشور مستقل حرکت می‌کنیم و این استقلال در تمام بخش‌های نظامی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی تثبیت شده است‌. 

او همچنین با اشاره به راهپیمایی پرشور ۲۲بهمن، این حماسه را نماد اقتدار مردمی جمهوری اسلامی توصیف کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها