دادستان کل کشور گفت: لیست ساختمان‌هایی که در تهران ایمنی ندارند توسط شهرداری تهران به دادگستری استان تهران تحویل داده شده است.
کد خبر: ۱۳۹۷۴۹۶

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری درباره آخرین وضعیت ساختمان‌ های ناایمن و اقدامات انجام شده در این رابطه، اظهار کرد: دادستانی و دادگستری استان تهران و‌ همچنین سایر استان‌ها در این رابطه ورود و به دستگاه‌ها مربوطه و برخی از مالکان این ساختمان‌ها نیز موارد را اعلام کردند.

وی افزود: اینکه ساختمان‌ های ناایمن شناسایی و سپس تخریب و در نهایت ساخت و ساز انجام شود، وظیفه دادستانی نیست بلکه نهادهای مربوطه باید نسبت به انجام وظایفشان در این حوزه اقدام کنند.

دادستان کل کشور در واکنش به این‌که آیا شهردار تهران که در گذشته اعلام کرده بود لیست ساختمان‌ های ناایمن در تهران را فقط به مرجع قضایی اعلام خواهد کرد و این‌که تا به امروز این اقدام از ناحیه وی صورت گرفته یا خیر؟ بیان کرد: لیست ساختمان‌هایی که در تهران ایمنی ندارند توسط شهرداری تهران به دادگستری استان تهران تحویل داده شده است.

وی افزود: در حوادث اخیری که اتفاق افتاد به ویژه حادثه زلزله نزدیک به ۸ ریشتر در کشور ترکیه، تصاویر منتشر شده از این وقایع وحشتناک است، این موارد هشداری است به تمام مسئولان امر من جمله سازمان مهندسی، شهرداری‌ها، وزارت راه و شهرسازی و … که باید بیش از گذشته وظایف خود در این حوزه را با جدیت دنبال و اقدامات لازم را انجام دهند‌.

منبع: میزان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها