از سوی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام شد؛

آخرین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور + فایل دانلود

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش آخرین وضعیت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور در مقابله با ویروس کرونا را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۹۷۰۹۳

به گزارش جام جم آنلاین، براساس اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ 5 تا 12 بهمن ۱۴۰۱ به این شرح است: از تعداد 3577807 مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، 156035 مرکز مورد بازرسی قرار گرفته اند و از تعداد 30555 مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده اند، 478 مرکز پلمپ شده اند.

گفتنی است، براساس گزارش آخرین وضعیت بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ملی پاسخگویی 190 وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا، تعداد کل تماس های پاسخ داده شده، 3694 تماس و تعداد کل شکایات ثبت شده، 1501 شکایت، برآورد شده است. همچنین، بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به نانوایی ها است.

براساس گزارش هفتگی واحد بهداشت (کووید) سامانه ملی 190 نیز، تعداد کل تماس های پاسخ داده شده، 295 تماس و تعداد کل شکایات ثبت شده، 117 شکایت برآورد شده است.همچنین تعداد 178 مشاوره و راهنمایی در خصوص بیماری کووید و واکسیناسیون انجام شده است. براین اساس، شکایت از عدم رعایت بهداشت دست در صدر جدول قرار گرفته است.

بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به (نانوایی ها، درمانگاه و کلینیک ها و نیز مدارس) است که با موضوع عدم رعایت بهداشت دست کارکنان، عدم وجود تهویه مطلوب و مناسب، عدم استفاده کارکنان از ماسک و عدم رعایت فاصله گذاری گزارش شده است.

جداول و نمودارهای آخرین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی درکشور در مقابله با ویروس کرونا اینجا قابل مشاهده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها