رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج جزئیاتی تازه از انفجار ICU بیمارستان امام سجاد یاسوج را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۳۹۶۰۶۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمد طهماسبی درباره جزئیات بیشتر حادثه گفت: حادثه‌ای ساعت ۱۶ و ۲۰ ثانیه عصر روز جمعه هفتم بهمن ماه ۱۴۰۱ در جلوی «ICU بیمارستان امام سجاد یاسوج» رخ داده که از طریق برخی رسانه‌ها در مورد تعداد فوتی‌ها و مصدومان اطلاع‌رسانی درستی نشده بود.

وی با بیان اینکه در این حادثه ۹ نفر از همراهان بیماران که در سالن بین دو بخش‌ای سی یو و سی سی یو دچار مصدومیت شده‌اند که یک نفر از آن‌ها بدلیل شدت جراحات فوت کرد و ۸ نفر دیگر پس از اقدامات درمانی ترخیص شدند.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج در تشریح علت حادثه اظهارکرد: هرچند دلیل اصلی وقوع حادثه از سوی کارشناسان در حال بررسی است، اما طبق گزارش‌های اولیه این حادثه در نتیجه انفجاز کپسول آتش نشانی رخ داده است.

طهماسبی تصریح کرد: طبق قراردادی که با شرکت پشتیبان (آتش نشانی یاسوج) داریم کپسول‌های آتش نشانی نصب شده در بیمارستان هرساله شارژ و تایید می‌شوند و موارد لازم در این خصوص از جمله اینکه دور از سرما و گرمای شدید باید نصب شود، را رعایت کردیم البته این کپسول روز ۲۹ آبان ۱۴۰۱ بازدید و شارژ شد و ۲۹ آبان ۱۴۰۱ بازید بعدی آن بود.

وی ادامه داد: سالانه مرتب از مردم خواهش می‌کنیم که بخش‌های اورژانس و ICU ملاقات ممنوع هستند، اما مردم همکاری نمی‌کنند و جلوی درب ICU تجمع می‌کنند و حتی مواردی داشتیم که کادر پزشکی که بیماران به حضور آن‌ها نیاز دارند برای رفتن به بخش بدلیل شلوغی و تجمع همراهان بیماران با مشکل مواجه می‌شوند که انتظار داریم مردم در این زمینه با ما همکاری کنند.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج عنوان کرد: همه اسناد و مکاتبات مربوط به این کپسول آتش نشانی که با شرکت پشتیبان انجام شده و تاییدیه گرفته موجود است.

طهماسبی با اشاره به اینکه دستگاه‌های نظارتی در خصوص این حادثه ورود کرده اند، بیان کرد: هر کس در این زمینه متخلف شناخته شود طبق قانون با او برخورد می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها