مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گفت: تعداد فیلم‌های رسیده نشان می‌دهد كه جشنواره فیلم فجر رونق خوبی دارد و در كنار فیلم‌ها، اهالی رسانه هم هستند كه تقاضای آنها چه خارجی و چه داخلی برای حضور در جشنواره، نشان دهنده رونق جشنواره است.
کد خبر: ۱۳۹۵۸۲۵

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود نجفی در گفتگو با برنامه «جام انقلاب» رادیو انقلاب اظهار كرد: تعداد فیلم‌های رسیده نشان می‌دهد كه جشنواره فیلم فجر رونق خوبی دارد و در كنار فیلم‌ها، اهالی رسانه هم هستند كه تقاضای آنها چه رسانه‌های خارجی و چه داخلی برای حضور در جشنواره، نشان دهنده رونق جشنواره است‌.

نجفی پیش از این درباره بخش بین الملل جشنواره اعلام كرده بود كه امسال بعد از چند سال فاصله میان دو بخش جهانی و ملی جشنواره، این دو بخش دركنار هم برگزار می‌شوند. امسال در برج میلاد بازار فیلم بین الملل را داریم كه از ۱۶ بهمن آغاز می‌شود. علاوه بر بازار فیزیكی بازار مجازی هم داریم. بخش بین‌الملل در ۳ بخش سینمای سعادت، جلوه‌گاه شرق و جشنواره جشنواره‌ها برگزار می‌شود.

او درباره تعداد فیلم‌های بین‌الملل جشنواره گفت طبق آماری كه همكاران بین‌الملل گفته‌اند، حدود ۲۶ فیلم در این بخش داریم. امسال از ۷۲ كشور متقاضی حضور در جشنواره بین المللی فیلم فجر بودند. این ۲۶ فیلم، برخی اولین نمایش خود را در سطح منطقه و برخی هم اولین نمایش خود را در سطح دنیا دارند.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره بر اساس همان آیین‌نامه‌ای كه در عید قربان منتشر شده است كار می‌كند و تغییری نكرده است. زمان نهایی شدن فیلم‌ها به خاطر طولانی شدن پروسه به طول انجامید اما امروز با برگزاری جلسه جمع بندی كه در ساعت ۱۳ آغاز می‌شود، قرار است كه در ساعت ۱۶ اسامی فیلم‌های سودای سیمرغ اعلام شود.

او در پایان درباره تعداد فیلم‌های ملی جشنواره گفت كه ممكن است تعداد فیلم‌ها بیشتر از ۲۲ فیلم باشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها