مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور، ضمن نظارت بر طرح‌های اشتغال در سه مرحله پیامکی، تلفنی و میدانی، صحت سنجی اشتغال ایجاد شده را انجام می دهد
کد خبر: ۱۳۹۵۷۸۹

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛مصدق کشاورزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت:مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور، ضمن نظارت بر طرح‌های اشتغال در سه مرحله پیامکی، تلفنی و میدانی، صحت سنجی اشتغال ایجاد شده را انجام می دهد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ بیان کرد: در حال حاضر دبیرخانه شورای عالی اشتغال مسئولیت نظارت بر طرح‌های اشتغال کشور را برعهده دارد و مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال نیز ذیل دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال است که وظیفه ایجاد هماهنگی میان سطوح مختلف نظارتی اعم از پیامکی، تلفنی و میدانی را دارد و متولی اصلی نظارت عملیاتی اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال است.
کشاورزی افزود: نظارت در سه مرحله «صحت‌سنجی پیامکی»، «صحت‌سنجی تلفنی» و «نظارت میدانی» صورت می گیرد و مهمترین بخش نظارت اشتغال، مرحله نظارت میدانی است که در پنج سطح انجام می‌شود.
صحت سنجی پیامکی: پس از ثبت اشتغال متقاضی در سامانه رصد، در قالب پیامک به فرد اطلاع رسانی خواهد شد. فرد پس از دریافت پیامک با ورود به سامانه استعلام به آدرس job.mcls.gov.ir وضعیت شغلی مربوط به خود را مشاهده خواهد نمود. در صورت وجود مغایرت در اطلاعات فرد به صورت خود اظهاری، هر گونه مغایرت را در این سامانه ثبت خواهد کرد. اعتراض به کاربر دستگاه اجرایی و مدیر شهرستان ارسال خواهد شد و پس از اصلاح به مرحله تماس ارسال خواهد شد.
صحت سنجی تلفنی: به تمام طرح های ثبت شده در سامانه رصد اشتغال توسط اپراتور تلفنی تماس گرفته می شود و نسبت به صحت اطلاعات ثبت شده پرسش هایی مطرح می شود. در صورت ثبت اعتراض، عدم اجرای طرح و یا مغایرت پرونده به کاربر ثبت کننده دستگاه اجرایی مربوطه جهت بررسی ارسال خواهد شد. مرکز تماس شرکت پیمانکار موظف است کلیه طرح ها را دو بار در فاصله زمانی مشخص، به صورت تلفنی نظارت نماید.
نظارت میدانی: پس از صحت سنجی تلفنی، فرایند صحت سنجی حضوری با حضور ناظر فنی در محل طرح توسط اپلیکیشن سانار انجام می شود.
وی ادامه داد: ثبت آمار اشتغال ایجاد شده توسط دستگاهها در سامانه رصد از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که معیار ارزیابی اشتغال ایجادی خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها