مهدی فضائلی درباره چرایی تمرکز دشمن روی نسل دهه هفتادی‌ و هشتادی‌ گفت: دشمن اهمیت نسل جوان را می‌داند، چون این نسل می‌تواند نقش بسیار مؤثر و جدی در آینده کشور ایفا کند، بنابراین روی آنها سرمایه‌‌گذاری می کند تا در آینده به اهداف و مقاصد ضدایرانی‌اش جامه‌عمل بپوشاند.
کد خبر: ۱۳۹۵۷۵۸

فضائلی که با برنامه «جام انقلاب» گفت‌وگو می‌کرد با اشاره به تأثیرات بیشتر اقدامات دشمن بر نسل دهه هفتادی‌ و هشتادی‌ در مقایسه با سایر نسل‌ها افزود: این نسل می تواند زمینه ساز فرصت‌های طلایی برای کشور باشد اما دشمن می خواهد این فرصت را به تهدید تبدیل کند.

انرژی، ریسک پذیری، نشاط و تحرک این نسل برای هر جامعه‌ای زمینه ساز تحولات مثبت است اما دشمن قصد دارد نرم‌افزار فکری و بخش ادراکی این نسل را در اختیار بگیرد تا همه این ویژگی‌های مثبت را در مسیر تحقق خدمت اهداف خود قرار دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی، سرمایه گذاری دشمن را بر نسل دهه هفتادی‌ و هشتادی‌ حساب شده و برنامه‌ریزی شده خواند و درباره راهکار مقابله با دشمن یادآور شد: در مقابله با دشمن باید هوشمندانه عمل کنیم تا برای توسعه، پیشرفت و جلوگیری از تجزیه ایران از ظرفیت‌های نسل جوان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هرگاه از ظرفیت نسل جوان استفاده کردیم به اهداف بلند و تجربیات ارزشمندی رسیدیم ونمونه آن حضور پررنگ این نسل در جنگ تحمیلی بود. متوسط سن رزمندگان ما ۲۰تا ۲۲سال بود و حتی فرماندهان ما نیز به‌طور میانگین ۲۵تا۲۶سال داشتند. امروز نیز شاهدیم هرگاه به نسل جوان فرصت و میدان داده شود، افتخارات بزرگی خلق می کند.

فضائلی توضیح داد: در حوزه تولید علم، ایران در رده‌های بالای رتبه‌بندی جهانی است که این ویژگی ماحصل تلاش و کوشش نسل جوان در حوزه‌های مختلف علمی همچون نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هوافضا و هسته‌ای است. امروز در حوزه‌های دانش‌بنیان جوانان ما خوش درخشیدند و معتقدم در هر حوزه دیگری هم وارد شوند همین عملکرد را خواهند داشت و برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند.

وی درباره شبهه‌افکنی دشمن راجع به سرخوردگی نسل جوان از نظام افزود: البته اقشاری از مردم نسبت به وضعیت کشور گلایه دارند که باید به آنها حق داد، اگر این مطالبه را نداشتند، باید نگران می شدیم. معتقدم این مطالبات و گلایه‌ها می‌تواند فرصتی برای ساخت کشور باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: این ادعای گزافی است که گفته شود نسل جوان مقابل نظام هستند. در چند ماه اخیر گرچه تعداد کسانی که موجب آشوب در کشور شدند خیلی‌های‌شان از این نسل بودند اما میلیون‌ها نفر هم از نسل جوان با جریان اغتشاشگر همراهی نکردند. همان‌هایی هم که با آشوبگران و اغتشاشگران در خیابان همراهی کردند، خیلی‌های‌شان امروز اظهار ندامت می کنند و آزاد شدند و فقط تعدادی از جوانان در بازداشت مانده‌اند، چون نمی‌شد از اقدامات‌شان گذشت و قرار است مجازات شوند.

فضائلی با بیان این‌که باید مراقب باشیم تا نسل جوان ما تحت تأثیر القائات دشمن قرار نگیرد، افزود: باید کار کارشناسی بیشتری انجام شود. بگذاریم نسل جوان حرف بزند و حرف‌های آنها را بشنویم. در این میان باید بین تفاوت نسلی با گسل نسلی، مرز قائل شد.

درست است که سبک زندگی و نوع مطالبات نسل جوان با نسل‌های بزرگ‌تر فرق می کند اما این مسأله را نباید با موضوع گسل نسلی مخلوط کرد. گفتنی است که برنامه جام انقلاب با همکاری مشترک روزنامه «جام‌جم» در رادیو انقلاب تهیه و پخش می‌شود.

روزنامه جام جم 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها