مشاور رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برای عقب نماندن از تکنولوژی در کشور باید الزامات آن را فراهم کنیم.
کد خبر: ۱۳۹۵۰۷۳

به گزارش جام جم آنلاین، سجاد اسماعیلی، مشاور رئیس سازمان غذا و دارو گفت: توسعه تکنولوژی امری مهم محسوب می‌شود؛ اما باید الزامات آن دیده شود تا سلامت بیماران تحت تاثیر قرار نگیرد. برنامه ریزی در این خصوص لازم است.

به گفته وی، در حال حاضر برای ارائه خدمات غیر حضوری و خرید آنلاین باید برنامه ریزی‌ شده و بستری فراهم شود که با افرایش نظارت‌ها آسیبی به مردم وارد نشود.
 
مشاور رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: در حال حاضر دارو رسانی به درب منزل به صورت پایلوت برای بیماران خاص تهرانی در حال انجام است که در صورت موفقیت آمیز بودن، طرح دارو رسانی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

اسماعیلی بیان کرد: الان داروخانه‌ها اجازه دارند مکمل‌ها و دارو‌های گیاهی را به صورت آنلاین به فروش برسانند و در اختیار مردم قرار دهند. به همین خاطر داروخانه‌ها وب سرویس اختصاصی را راه اندازی کرده اند. ۵۰۰ داروخانه مجوز فروش مکمل و فرآورده‌ های گیاهی را به صورت فروش آنلاین اخذ کرده اند.

وی افزود: برای عقب نماندن از تکنولوژی در کشور باید الزامات آن را فراهم کنیم و پیوست‌های فنی و نظارتی دقیق‌تر از گذشته انجام شوند.

مشاور رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به افزایش سرعت تکنولوژی در دنیا و دسترسی زیاد به آن، نباید از توسعه تکنولوژی در کشور عقب بمانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها