اگر گوشی سامسونگ دارید، احتمالا پس از مدتی در استفاده از آن مشکلاتی را تجربه کرده‌اید. شاید باتری خیلی سریع خالی می‌شود، برنامه‌ها هنگ می‌کنند، شارژ سریع کار نمی‌کند یا مواردی مشابه مشکلات گفته شده.
کد خبر: ۱۳۹۴۴۸۱

این مشکلات در گوشی‌های میان رده و مقرون به‌صرفه سامسونگ بیشتر از گوشی‌های پرچمدار دیده می‌شود. صرف نظر از این که کدام مدل سامسونگ را داشته باشید، یک ابزار داخلی وجود دارد که می‌توانید از آن برای حل این مشکلات استفاده کنید.

بهینه‌سازی خودکار در گوشی‌های سامسونگ چیست؟
بهینه‌سازی خودکار یک ویژگی مراقبت از دستگاه است که به بررسی عملکرد صحیح تلفن سامسونگ کمک می‌کند و آن را برای بهبود عملکرد و حذف اشکالات بهینه می‌کند. این ویژگی به عنوان راهی برای جلوگیری از مشکلات رایج تلفن‌های اندرویدی مانند هنگ‌کردن برنامه‌ها، سوسو زدن صفحه، تاخیر در رابط کاربری و موارد دیگر معرفی شد. برای فعال‌کردن ویژگی بهینه‌سازی خودکار، به تنظیمات رفته و بعد به قسمت مراقبت از باتری و دستگاه بروید و پس از آن به بخش بهینه‌سازی خودکار بروید و در صورت نیاز ری‌استارت کنید. توجه داشته باشید این دستورالعمل یک گوشی سامسونگ است که از رابط کاربری one ui5 بهره می‌برد. اگر دستگاه شما هنوز به‌روزرسانی را دریافت نکرده، ممکن است مراحل کمی متفاوت باشد.
فعال‌کردن این ویژگی به تلفن شما اجازه می‌دهد تا زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، به‌طور خودکار مجدد آن را راه‌اندازی کند. با انجام این کار، برنامه‌های پس‌زمینه بسته می‌شوند و فایل‌های کش موقتی که ممکن است باعث این مشکل شوند، از بین می‌روند. نگران نباشید، این کار روی فایل‌های شخصی یا داده‌های داخل برنامه‌ها تأثیری نمی‌گذارد. اگر حداقل هفته‌ای یک‌بار گوشی خود را راه‌اندازی مجدد کنید، نتیجه خوبی از آن می‌بینید. اگر می‌خواهید بیشتر مراقب باشید، می‌توانید با رفتن به تنظیمات و سپس مراقبت از باتری و دستگاه و ضربه زدن روی نماد گزارش مراقبت (کنار نماد جست‌وجو) نگاهی به تاریخچه راه‌اندازی مجدد گوشی خود بیندازید. در آنجا می‌توانید آخرین باری که تلفن‌تان به‌طور خودکار راه‌اندازی شده است را ببینید.

 گوشی سامسونگ خود را بهینه کنید
گوشی‌های هوشمند مانند هر گجت دیگری فرسوده می‌شوند و با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که دستگاه شما مشکلات بیشتری نسبت به قبل دارد. برای کاهش این مسأله و حفظ ارزش دستگاه خود برای مدت طولانی، باید حفظ سخت‌افزار و نرم‌افزار آن را به عادتی همیشگی برای خود تبدیل کنید. به‌عنوان مثال، می‌توانید برنامه‌ها و فایل‌های بیهوده را حذف و دستورالعمل‌های سلامت باتری را دنبال کنید، سیستم عامل را به‌روز نگه دارید و موارد دیگر.

منبع: ضمیمه کلیک روزنامه جام‌جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها