مدیرعامل توانیر در پی موج جدید سرما تاکید کرد

اجرای تدابیر ویژه مدیریت مصرف برق در زمستان

تدابیر ویژه شرکت توانیر برای استمرار تامین برق خانگی در موج سرما و عبور از پیک دو تا سه هفته‌ای زمستان، بامدیریت بار در شهرک‌های صنعتی، صنایع بالای یک مگاوات و چاه‌های کشاورزی عملیاتی شد.
کد خبر: ۱۳۹۴۱۸۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از توانیر، نشست عبور از دوره پیک زمستان با حضور مهندس کردی مدیرعامل و معاونان و مدیران ارشد شرکت توانیر، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه و ارتباط تصویری با مدیران عامل شرکت های برق منطقه‌ای و توزیع برق کشور برگزار شد.

مهندس کردی در این نشست با اشاره به موج سرما و در ۱۵ استان و ۱۹ شرکت توزیع برق (نیمه شمالی کشور)، اجرای تدابیر مدیریت مصرف برق برای عبور از پیک زمستان را به عنوان برنامه‌های لازم الاجرا مورد تاکید قرار داد و افزود: این تدابیر با توجه به تأکیدات مراجع ذی صلاح با شرکت های زیر مجموعه به اشتراک گذاشته شده که طبق مصوبه، اجرای برنامه مدیریت مصرف، بخش‌های شهرک‌های صنعتی، صنایع بالای یک مگاوات، مشترکان کشاورزی و روشنایی معابر را نیز شامل می‌شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تلاش جهادی و سربلندی مجموعه برق کشور در عبور از فصل سرما، محدودیت صنعت برق را ناشی از محدودیت سوخت رسانی عنوان کرد و با اشاره به نزدیک شدن حجم روزانه مصرف گاز بخش های خانگی و تجاری به ۷۰۰ میلیون متر مکعب در روز، این میزان را با مصرف گاز چند کشور اروپایی برابر دانست.

در ادامه دکتر رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به ضرورت مدیریت انرژی و سوخت، به تبیین وضعیت مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها و استفاده از ظرفیت تبادلی شبکه‌های انتقال پرداخت.

سپس مهندس اله داد معاون انتقال و تجارت خارجی توانیر با تاکید بر لزوم همکاری صنایع به ویژه در نیمه شمالی کشور، از شرکتهای برق منطقه‌ای سمنان، غرب، گیلان و مازندران خواست با تمام توان ظرفیت‌های مدیریت مصرف را در مناطق تحت پوشش به کار بگیرند.

همچنین مهندس پیرپیران معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز ضمن تاکید بر لزوم آمادگی استان‌های خراسان، شهرستان مشهد، فارس و غیره که مصارف کشاورزی بالایی دارند، از پایش روزانه اقدامات شرکتهای توزیع از طریق مرکز پایش صنعت برق خبر داد.

وی کاهش حداقل ۴۰ درصد از مصارف روشنایی در معابر، میدان‌ها و فضاهای سبز را از دیگر تدابیر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: تاکنون ۲۷ درصد مصارف این بخش کاهش یافته است.

مهندس پیرپیران یاداور شد: برنامه‌های مدیریت مصرف با هدف کمک به تأمین و پایداری شکبه انرژی کشور تا سه هفته تداوم خواهد داشت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها