رئیس شورای اسلامی شهر همدان از اعلام آمادگی مدیریت شهری در کمک و همکاری با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: شورا و شهرداری اعلام آمادگی می‌کنند در راستای اهداف سپاه پاسداران و در بحث حفظ و حراست از اهداف انقلاب اسلامی همکاری های لازم را با این نهاد مقدس داشته باشد.
کد خبر: ۱۳۹۴۱۰۷

به گزارش جام جم آنلاین همدان و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در صد و پنجاه و یکمین جلسه صحن شورا که با حضور فرمانده سپاه انصارالحسین ( ع) استان همدان برگزار شد، افزود: همکاری با سپاه پاسداران در راستای حفظ امنیت کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی، افتخاری برای ماست.

مسگریان ضمن تسلیت و گرامیداشت شهادت سردار شهید سلیمانی، اظهار داشت: وجود سرداران بزرگی چون شهید سلیمانی که نسبت به کافران اسلام و مسلمین با شدت عمل می‌کرد و نسبت به مردم رحماء بودند در عرصه‌های مختلف اجتماعی بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهید سلیمانی اضافه کرد: سردار شهید سلیمانی فرمودند ولایت فقیه رنگ خداست و این رنگ را به هر رنگی دیگری باید ترجیح دهیم.

رئیس شورای شهر همدان ضمن تشکر از زحمات فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان، اضافه کرد: رشادتهای ارزشمند سپاه پاسداران در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان قابل تقدیر است.

ولایتمداری بزرگترین خصلت سردار شهید سلیمانی بود

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان نیز در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه ، یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی داشت و به بیان خاطراتی از دوران خدمت خود با سردار سلیمانی پرداخت.

سردار مظاهر مجیدی بزرگترین خصلت سردار شهید سلیمانی را ولایتمداری وی برشمرد و افزود : زمانی که مقام معظم رهبری دستور برای مبارزه با کفار در سوریه را صادر کردند سردار سلیمانی بی درنگ اطاعت کرده و اکنون یکی از عوامل اصلی ایجاد امنیت در ایران رشادت‌های این شهید معزز است.

سردار مجیدی با بیان اینکه نگاه به مسائل امنیتی کشور بسیار حائز اهمیت است، یادآور شد: بعد از فتنه سال ۸۸ سردار همدانی که موفق شد اغتشاشات تهران را کنترل کند با ایجاد ۲۵ ناحیه در تهران اقدامات ناحیه‌ای را انجام دادند و و امنیت تهران را ایجاد کردند.

وی در این خصوص تاکید کرد: شورای شهر و شهرداری همدان نیز باید اینگونه اقدامات را داشته باشد تا بتوان بسترهای امنیت را ایجاد کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان ادامه داد: با توجه به جمعیت ۷۰۰ هزار نفری شهر همدان، سازمان حوزه مقاومت را بر اساس منطقه‌ای پیش‌بینی کردیم که در اتفاقات اخیر شاهد موفقیت آن بودیم.

سردار مجیدی با بیان اینکه حدود سه ماه درگیر برقراری امنیت بودیم و توانستیم لشکر راه‌اندازی کنیم، اظهار داشت: با هماهنگی ناجا زمینه را برای امنیت فراهم کردیم.

وی اظهار داشت: در این درگیری‌ها نیروهای کمکی به استان‌های دیگر اعزام کردیم و استان همدان موفق شد نیروهای استان های دیگر را تامین کند و این ولایتمداری استان همدان را نشان می دهد.

وی خطاب به شهرداری و شورای شهر همدان گفت: باید به بسیج و سپاه همدان نگاه دیگری شود اگر قرار است و رسالت خود را انجام دهیم باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم و این با نگاه مدیریت شهری در ایجاد شهرک‌ها و محلات موضوعات امنیتی آن در نظر گرفته شود.

سردار مجیدی در پایان سخنانش با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری مراجع امنیتی و نظارتی را فرصتی برای مجموعه بداند، افزود: ما آمادگی داریم که در تصمیمات لازم همکاری را با مدیریت شهری داشته باشیم .

عدالت، مبنای شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه سپاه پاسداران را پاسدار آرمان‌ها و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانیم، گفت: مقوله عدالت مبنا و پایه شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی بوده و در عین حال مهمترین راهبرد اجرایی و ابزار مدیریتی در حکومت اسلامی است.

حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مشروعیت ما وابسته مبارزه با فساد، تبعیض و تحقق عدالت‌خواهی است، افزود: ما مجموعه سپاه پاسداران را پاسدار آرمان‌های نظام میدانیم امید است این پرچم داری را همچنان با قدرت پیش ببرند.

وی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر همدان هم چنانچه مواردی از شائبه فساد در مجموعه مدیریت شهری مشاهده کند در این زمینه همکاری و هم‌افزایی لازم را با سپاه پاسداران را خواهد داشت.

 حفاظت از دستاوردهای نظام از وظایف عمده سپاه است

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه مکتب حاج قاسم سلیمانی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم، گفت: طبق قانون اساسی، حفاظت و حراست از دستاوردهای نظام از وظایف عمده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

علی‌اکبر نظری با تأکید بر اینکه هر زمان و هر کجا انقلاب اسلامی و نظام در معرض آسیبی قرار گیرد، سپاه مسئولیت دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب چندین نوبت به مسیله شبیخون فرهنگی، استحاله و نفوذ مطرح کردند که جامعه دقت لازم به این مهم را نداشته است.

وی با یادآوری این موضوع که با دقتی گذار به اغتشاشات اخیر، وجهه استحاله دیده می‌شود، بیان کرد: باید در این قضایا به طور دقیق طبق مکتب حاج قاسم سلیمانی رفتار شده و جوانان را پر و بال داده و با آنها ارتباط برقرار کنند؛ حتی جوانانی که لغزش داشته‌اند نیز فرزندان همین سرزمین هستند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان افزود: اگر استحاله را جدی نگیریم قطعاً با این موج در جامعه مواجه شده و کار به اینجا می‌رسد که با جوانان خود مقابله کنیم که این موارد قصور بسیاری از مسئولان ما را می‌رساند که از مکتب حاج قاسم و دیدگاه‌های رهبری فاصله گرفته‌اند.

نظری با بیان اینکه فاصله‌ها ایجاد خلاء می‌کند، تصریح کرد: خلاء ایجاد نفوذ می‌کند که سپاه به منظور بروز اینگونه موارد باید به طور جدی ورود کند.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از جوانان به سمت ارزش‌هایی همچون جبهه و جنگ می‌روند اما متأسفانه گروه عظیمی از جوانان مغفول مانده‌اند، ادامه داد: باید از طرق مختلف به منظورپر کردن این خلاء تلاش کنیم.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: زمانی پیشنهاداتی مبنی بر تربیت بازرسان به منظور ورود به تمام زوایا و ریشه‌کن کردن فساد، نفوذ دادن تعدادی از جوانان با سواد و با تحصیلات به دانشگاه‌ها و پرکردن جایگاه اساتید غرب زده به این واسطه و تربیت استانداران قوی و برجسته را مطرح کردیم که اکنون تبعات این خلاءها دیده می‌شود.

نظری با تأکید بر اینکه باید مکتب حاج قاسم را احیا کنیم، یادآور شد: در زمینه حفاظت و حراست از دستاوردها و جوانان ناموفق بوده‌ایم و نباید هر اراجیفی را به اسم علم به خورد دانشجویان و جوانان بدهند.

سپاه در صف مقدم جهاد تبیین قرار دارد

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه از تلاش‌ها و حمات بی وقفه و شبانه روزی سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی و انتظامی استان تشکر کرد و گفت: سپاه پاسداران در این ایام بسیار سخت، تلاش شبانه روزی در آرامسازی داشته‌ و اکنون نیز در جهاد تبیین در صف مقدم هستند.

علی رضایی با بیان اینکه تمرکز امپراطوری رسانه‌ای جهان غرب بر علیه ایران، با بکارگیری همه ظرفیت‌های رسانه‌ای در افکار و ذهن نوجوانان و جوانان تاثیرگذار بوده و بخشی را به تسخیر خود درآورده است، افزود: پس گرفتن این افکار بسیار متاثر شده سخت و دشوار است و سپاه پاسداران و بسیجیان اکنون در تلاش هستند که این سرزمین فکری اشغال شده را پس بگیرند.

رضایی اضافه کرد: پس گرفتن افکاری که دشمن در اختیار گرفته کار بسیار سختی است و باید در این زمینه همکاری لازم را در جهاد تبیین با سپاه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در آستانه برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی استان در مهرماه سال 1402 قرار داریم با عنوان دویمن کنگره شهدای استان، گفت: باید در خدمت این رخداد بزرگ در استان باشیم و همکاری لازم رابعمل آوریم.

 اقدامات هوشمندانه سپاه در برخورد فتنه بزرگ

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی اظهار داشت: زحمات و اقدامات هوشمندانه‌ای سپاه پاسداران در همه عرصه‌ها به ویژه روزهای پیشین که فتنه بزرگی بود و جنگ ترکیبی در پیش رو داشتیم قابل تقدیر است.

اکبر کاوسی امید اضافه کرد: اگر تمهیدات بموقع دستگاه‌های امنیتی و سپاه نبود به زیرساخت‌های شهری آسیب وارد می شد.

وی تاکید کرد: باید نحوه مواجهه با اغتشاشگران به ویژه عقبه اراذل و اوباش که به طور جدی پیگیری شود و مواردی که به هر دلیلی امکان دارد مثل آتش زیر خاکستر باشد شناسایی شوند و این فتنه به طور کامل دفع شود.

کاوسی‌امید ادامه داد: لازم است اقدامات دیگری نیز توسط دولت شکل بگیرد و از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

وی افزود: ما به عنوان سربازان نظام در خدمت سپاه پاسداران هستیم که در کنار هم نقش مهمی را در ایجاد امنیت ایفا کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها