آغاز به کار پویش مردمی دیدار با خانواده شهدا

هموطنان خانواده‌ شهدا را تکریم می کنند

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه عهد می‌بندم آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندانی کنم که یا هم کیشان من هستند و یا هم نوعان من، گفت: آسایش و آرامش مهمترین حق همه شهروندان با هر گرایش و مرام است.
کد خبر: ۱۳۹۳۹۰۸

به گزارش جام جم آنلاین، سردار احمدرضا رادان امروز در مراسم معارفه خود به عنوان فرمانده کل انتظامی کشور در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد شهدا و امام راحل گفت: از فرماندهی معظم کل قوا که با حسن اعتمادشان سرباز خویش را شایسته بر دوش کشیدن بار گران فرماندهی فراجا دیدند، صمیمانه سپاسگزارم و از خدای عالم قادر مهربان فروتنانه درخواست می کنم مرا در این آزمون دشوار موفق و سرافراز فرماید.

وی ادامه داد: همه می دانیم که فراجا چه سازمانِ عظیمی است و چه رسالتِ سنگینی بر عهده دارد؛ تامین امنیت و آسایش عمومی در این سرزمین پهناور، به رغمِ کمبودها و نیازهای اساسی نه کاری است خرد. از تک تک کارکنانِ فداکار و مسئولانِ پرتلاشی که تا کنون این وظیفه را به بهترین شکل انجام داده اند، از عمقِ جان تشکر و قدردانی می کنم. به ویژه باید از سرداران و امیرانی یاد کنم که سکاندار این کشتی در دریای متلاطم سال‌های پیشین بوده‌اند؛ از جمله برادر گرانقدر و عزیزم سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری.

وی تاکید کرد: اینک که ولی امر ما مسئولیت تداوم این راه دشوار را به اینجانب محول فرموده اند، حکم او را امانتی الهی و مردمی می شمارم که چون کوه طور سنگینی می کند، اما باید با تمام توان به اجرای بند به بند آن همت گمارم و همواره متن آن را در نظر داشته باشم؛ شاید که فیض روح القدس باز مدد فرماید و دگران هم بکنند آنچه مسیحا نفسان کرده و می کنند.

رادان افزود: با معظم له و با آحاد ملت شریفمان پیمان می بندم که آنچه در توان دارم به کار گیرم و با بهره‌گیری از هدایت‌ها، حمایت‌ها و دعاهای ایشان، پشتیبانیِ همه جانبه ستاد کل نیروهای مسلح، دولت، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه، دیگر نهادها و سازمانها، و به ویژه با همّت والا و کوشش بی‌دریغِ کارکنان و ماموران و همسنگران فراجا، روز به روز بر گسترش و بهینه سازی خدمات انتظامی به مردم بیفزایم. عهد می بندم که آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندانی کنم که به فرموده مولایمان، یا هم کیشان من هستند و یا هم نوعان من؛ و در هر حال شایسته تکریم و انصاف.

وی ادامه داد:  امام راحل، به واقع ملت رشید ایران را بی نظیر در تاریخ و آنان را ولی نعمت مسئولان و مخدوم با کرامت ما نامیدند. بر این باوریم که هیچ کس از چتر حمایت و خدمت فراجا بیرون نیست. آسایش و آرامش مهمترین حق همه شهروندان با هر گرایش و مرام است و ما خود را مکلف به تامین و حفاظت از این حق خداداد می دانیم. سایه رحمت فراجا در همه جا و بر سر هر ایرانی گسترده است، و دست اقتدارش مدافع حق ملتی است که سزاوار هر گونه جانفشانی و فداکاری است. حرکت پرشتاب و عالمانه به سوی تحقق «پلیس مقتدر و حرفه‌ای؛ امین و مردمی» سر لوحه آرمان‌های من و همکارانم در این دوره از مسئولیت است. برای این جهاد خداپسندانه برنامه‌ها و نیازهای روشنی داریم.

فرمانده فراجا در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: خدمت عاشقانه و شبانه روزی به تمامی شهروندان، سرعت و کیفیت بخشیِ بیشتر به خدمات انتظامی، تدوین و اجرای پیگیرانه معیارهای اخلاق حرفه‌ای و تکریم مراجعان، احترام به حریم خصوصی و ارزش‌های ملی، ارتباط پیوسته و هدفمند با افکار عمومی، استمداد از نخبگان و فرهیختگان، استفاده از ابزار هنر متعالی و رسانه، رعایت اولویت‌ها و فوریتها در ماموریتها و خدمات، مقابله قاطع با ناامنی‌های اجتماعی و جرائم خرد و کلان، بازتر کردن میدان ابتکار، نوآوری و تصمیم گیری‌های شجاعانه، اطلاع رسانی و نقدپذیری و پاسخگویی صادقانه، نوسازی سازمان، بهره مندی از آخرین یافته‌های دانش و فناوری، اعتماد به سرمایه انسانی و توان داخلی، اتکاء به تجربه پیشکسوتان و به کار گیری نشاط جوانان و جوانمردان، برقراری نظام شایسته شناسی و شایسته گماری، حاکمیت انضباط سازمانی، ارتقای سطح معیشت و منزلت کارکنان و خانواده های فداکارشان، افزایش مهارتهای حرفه‌ای و تخصصی، تقویت فرهنگ و انسجام سازمانی، همکاری با قوا و نهادهای گوناگون عمومی و مدنی و بالاخره، اهتمام به رشد راهبردی همزمان با انجام وظایف جاری در برنامه قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه پیشینه سال‌ها خدمت انتظامی در رده های گوناگون صفی و ستادی، در شرایط پر فراز و نشیب و متفاوت جغرافیایی، ملی و فراملی و خصوصاً تصدی مرکز مطالعات راهبردی فراجا در سال‌های اخیر و تدوین اسناد بالادستی و نیز معماری آینده سازمان با مشارکت گسترده صاحبنظران که مورد تایید و استقبال ستاد کل نیروهای مسلح نیز واقع شد، به انضمام بزرگترین سرمایه فراجا که همسنگرانی سخت کوش، با مناعت و توانمند است، این امید را برمی انگیزد که با مدد و فضل الهی در انتظار روزهای پر امید و سرشار از موفقیت باشیم.

وی ادامه داد: با دلی آکنده از اعتماد و توکل و با فروتنی اما عزمی راسخ، به پیروی از سرور مجاهدان و پروا پیشگان، امیر مومنان، امام علی علیه السلام عرضه می دارم که «خدایا تو خود می‌ دانی‌ که آنچه انجام دادیم و می دهیم نه برای‌ رغبت به قدرت است، و نه برای‌ زیاده خواهی‌ از مال بی‌ ارزش دنیا بلکه برای‌ آن است که ارزش‌های‌ دینت را به جایگاه شایسته‌اش بازگردانیم، و صلاح و اصلاح را در سرزمین‌های تو آشکار کنیم، تا بندگان ستم کشیده‌ات ایمنی‌ یابند، و دستورهای برزمین مانده‌ات اجرا شود».

وی در پایان تاکید کرد: ما و همکاران و همراهان ما را در این مسیر دشوار یار و یاور باش و به حرمت دوستان شهیدمان، به ویژه شهیدان فراجا، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهیدان عملیات کربلای پنج که در چنین روزهایی به مقصد و مقصود رسیدند، ما را در انجام وظیفه موفق فرما و در پایان، شهادتی چنان میانه میدان روزی ما فرما.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها