دادگستری خوزستان:

دستور ترخیص ۶۹۲ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی

تأمین اقلام ضروری و حمایت از صنایع، از تأکیدات مقام معظم رهبری است که از سوی قوه قضائیه نیز دستورالعمل‌های قضائی برای پیگیری و حمایت‌های قضائی تدوین شده است.
کد خبر: ۱۳۹۳۸۷۹
دستور ترخیص ۶۹۲ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر؛ رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: دستور لازم برای تسریع در خروج ۶۹۲ هزار تن نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی از انبارهای بندر امام خمینی (ره) صادر و مقدمات ترخیص آنها فراهم شد.

 علی دهقانی در بازدید از بندر امام خمینی (ره) بیان کرد: تمهیدات لازم در خصوص فرآیند ترخیص یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا باید با سرعت انجام شود.

وی گفت: تأمین اقلام ضروری و حمایت از صنایع، از تأکیدات مقام معظم رهبری است که از سوی قوه قضائیه نیز دستورالعمل‌های قضائی برای پیگیری و حمایت‌های قضائی تدوین شده است.
 
دهقانی ادامه داد: در همین راستا کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی و نظارت بر تعیین تکلیف کالاهای مانده در انبارهای بنادر، گمرکات و اموال تملیکی با شدت و سرعت بیشتری موضوعات استان را رصد می‌کند و پس از بازدید از انبارهای بندر امام خمینی (ره) که از بنادر استراتژیک استان است، جلسه‌ای به منظور بررسی مشکلات ترخیص کالاها با حضور کلیه مدیران مربوطه برگزار و در خصوص رفع مشکلات موجود بحث و تبادل نظر شد.
 
رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: حمایت از تسهیل در تأمین اقلام مرتبط با معیشت مردم از طریق ساز و کارهای قانونی یکی از وظایف قوه قضائیه است و دستگاه قضائی استان با نظارت بر روند صادرات و واردات کالاهای اساسی، با هر گونه تعلل در ترخیص کالاهای اساسی که موجب آشفتگی بازار تولید و مصرف در کشور شود، در چارچوب قانون برخورد می‌کند.

در این بازدید دبیر کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی، دادستان مرکز استان و یکی از معاونین وی، مدیران قضائی شهرستان و جمعی از مدیران استانی و محلی حضور داشتند.

در بازدید رئیس کل دادگستری خوزستان از انبارهای بندر امام خمینی (ره) موضوع تسریع در خروج نهاده‌های دامی و کالاهای اساس از انبارهای این بندر مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم در این خصوص صادر شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها