title
مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در روزهای اخیر شایعات مختلفی در رابطه با احکام متهمان پرونده شهادت سید روح‌ الله عجمیان منتشر شده است اما احکام متهمان این پرونده در دیوان عالی کشور در حال بررسی است.
کد خبر: ۱۳۹۱۶۷۹

به گزارش جام جم آنلاین از مرکز رسانه قوه قضاییه، روز سه‌ شنبه ۲۹ آذر خبری مبنی بر نامه‌نگاری یکی از مقامات کشور برای لغو حکم اعدام حمید قره‌ حسنلو (یکی از متهمان پرونده) و موافقت با این درخواست منتشر شد همچنین صبح امروز نیز یکی از روزنامه‌های رسمی، این خبر را تایید کرد و از لغو حکم این متهم نوشت؛ این در حالی است که در مورد پرونده متهمان جنایت ۱۲ آبان سال جاری در استان البرز تا این لحظه هنوز حکم قطعی ای صادر نشده است و پرونده متهمان شهادت سیدروح‌الله عجمیان در دیوان عالی کشور در حال بررسی است و سیر قضایی و طبیعی خود را طی می کند؛ به همین دلیل نامه‌نگاری در این خصوص موضوعیت ندارد.

این گزارش حاکی است احکام براساس قانون صادر و پس از طی روند دادرسی و تشریفات قانونی نهایی می‌شوند.

دوازدهم آبان ماه بود که تعدادی از اغتشاشگران در اطراف آرامستان بهشت سکینه و کمالشهر کرج به بهانه شرکت در مراسم چهلم یکی از جان باختگان اغتشاشات اخیر به نام مرحوم حدیث نجفی با ایجاد زنجیره انسانی، ریختن سنگ و چوب و نخاله های ساختمانی، اقدام به بستن آزاد راه کرج قزوین و اختلال در عبور و مرور خودروها، تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرب و جرح مامورین کردند. در حوادث این روز، سید روح‌الله عجمیان بسیجی حافظ امنیت مظلومانه به شهادت رسید.

شهید عجمیان بدون هیچ سلاحی به همراه تعدادی از مردم که به جهت انسداد آزادراه در ترافیک مانده بودند در حال کمک جهت رفع انسداد بود و در این حین به صرف اینکه لباس بسیجی داشت مورد حمله تعدادی از اغتشاشگران قرار می‌گیرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها