title
فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر لزوم تکیه بر جهاد تبیین و روشنگری در جنگ روایت‌ها گفت: دشمنان ایران اسلامی شکست مفتضحانه‌ای از مردم خوردند.
کد خبر: ۱۳۹۱۰۹۳

به گزارش جام جم آنلاین، سردار حسین اشتری در جمع روحانیون نیرو‌های مسلح اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت درود و رحمت می‌فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری «مدظله العالی» آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

پلیس خدمتگزار مردم است

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه پلیس در ایام و شرایط مختلف حائز نقش و ماموریت‌های مهم و موثر است، بیان کرد: پلیس خدمتگزار مردم است؛ انتظامی کشور امروز نقش کارآمد و اثرگذاری در جامعه دارد و باید قدردان این نعمت و توفیق خدمتگزاری باشیم.

خدمت بی منت و با اخلاص

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه خوشا به حال کسانی که شبانه روز با اخلاص و بی منت به مردم خدمت می‌کنند، خاطر نشان کرد: نیرو‌های پلیس از مرز تا مرکز در همه ایام در صحنه‌های خدمت به مردم، مجاهدانه و ایثارگرانه تلاش می‌کنند و بر این توفیق خدمتگزاری می‌بالند.

سردار اشتری ادامه داد: پلیس در همه مقاطع زمانی و مکانی حافظ جان، مال و ناموس مردم است و امروز هم می‌بینیم در عرصه صیانت از امنیت کشور میدان داری می‌کند.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح در دانشکده تربیت پلیس و افسری امام حسن مجتبی (ع) مطرح کرد: توفیق حضور مقام معظم رهبری را در این مراسم داشتیم و از فرمایشات گوهربار، حکیمانه، پدرانه و مقتدرانه معظم له فیض بردیم؛ فرمایشات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در این مراسم برای مردم و نیرو‌های مسلح بسیار روحیه بخش و کارگشا بود.

تلاش برای تشویش اذهان عمومی

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فتنه اخیر در کشور به دنبال و بهانه فوت یک خانم جوان (مرحوم مهسا امینی) تصریح کرد: دشمن در هر شرایطی به دنبال رسیدن به اهداف شوم و پوشالی خود است؛ از این رو فوت مرحوم مهسا امینی برای آن‌ها یک بهانه بود تا بتوانند از این طریق امنیت و آرامش مردم را خدشه دار و نقشه‌های خود را در راستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیاده کنند.

اهداف شوم دشمن

وی با بیان اینکه دشمن با یک جنگ ترکیبی به دنبال تشویش اذهان عمومی است، خاطرنشان کرد: در شرایطی فعلی هدف دشمن ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خدشه دار کردن نظم و امنیت مردم و تشویش اذهان عمومی در تمامی حوزه‌ها از جمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... است.

فتنه سازماندهی شده از سوی دشمنان

سردار اشتری یادآور شد: فتنه اخیر کاملا هدایت شده و سازمان دهی شده در راستای براندازی نظام بود، دشمنان با فتنه‌های پوشالی خود به دنبال آشوب‌های خیابانی، تعرض به اموال عمومی و دولتی و ... بودند که توسط ضدانقلاب و منافقان و برخی مزدوران خائن هدایت می‌شود.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه ضمن ابراز تاسف از حادثه ناگوار فوت مرحوم مهسا امینی به تشریح واقعه پرداخت و بیان کرد: در همان ساعات اولیه موضوع فوت این خانم به بنده گزارش شد که در همان روز در مرز شلمچه در حال خدمت رسانی به زائران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بودم؛ پس از اطلاع از ماجرای مرحوم مهسا امینی با ذکر اینکه نامبرده "مثل دختر من است" سه دستور ویژه مبنی بر انجام درمان جدی وی، رسیدگی فوری بدون هیچ گونه ملاحظه و همچنین تکریم خانواده مرحومه را صادر کردم.

سردار اشتری گفت: انصافا همکاران ما در مجموعه انتظامی کشور موضوع را به صورت کامل و دقیق و بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای مورد بررسی قرار دادند و براساس گزارشات ارائه شده و نتیجه تحقیقات هیچ موردی از ضرب و شتم در گزارش‌ها اعلام نشد.

پلیس حافظ جان، مال و ناموس مردم

سردار اشتری تاکید کرد: پلیس متعهد به حفظ جان، مال و ناموس مردم و حافظ ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است و در برابر وظایف محوله و همچنین برقراری امنیت و آرامش مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی ضمن قدردانی از همکاران مجموعه انتظامی در سراسر کشور برای خنثی سازی جنگ ترکیبی دشمن عنوان کرد: خدمت رسانی به مردم و حفظ امنیت و آرامش یک نیت الهی است از سویی امنیت مردم نیز خط قرمز پلیس است و هرگز اجازه نمی‌دهیم که عده‌ای اغتشاشگر امنیت مردم را خدشه دار کند.

تمرکز بر جنگ ترکیبی و عملیات روانی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توطئه‌های اخیر دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی با تمرکز بر جنگ پیچیده ترکیبی و عملیات روانی عنوان کرد: نیرو‌های پلیس مقتدرانه، با صلابت، مدبرانه و تا پای جان از امنیت صیانت کردند و خداوند برای این بصیرت، شعور، روحیه جهادی و انقلابی همکاران و همرزمانم شاکرم و به همه نیرو‌های پلیس از مرز تا مرکز خداقوت می‌گویم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه مدافع مردم و امنیت هستیم و تا پای جان برای امنیت این آب و خاک ایستاده ایم، بیان کرد: نیرو‌های پلیس مردانه در میدان عمل برای دفاع از امنیت و مردم ایستادند و نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند.

فرمانده کل انتظامی کشور خاطرنشان کرد: دشمن با تمام توان وارد شده و هر چه داشت به میدان آورد برای اینکه ما یک ایران قوی و مستقل نداشته باشیم، دشمن به دنبال اختلاف قومی، مذهبی و تجزیه طلبی است، ولی شکست مفتضحانه‌ای خورد، هر کس در مقابل مردم ایران و خون شهدا بایستد، شکست می‌خورد.

صیانت از ارزش‌های والای نظام و انقلاب

وی با تاکید براینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در مردم است، تصریح کرد: امروز وظیفه جهاد تبیین داریم؛ بحمدالله شما علما و روحانیون عزیز به خوبی می‌توانید برای در زمینه جهاد تبیین و نهضت روشنگری اقدام کنید.

سردار اشتری ادامه داد: مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بر اهمیت جهاد تبیین و روشنگری تاکید فرمودند، یکی از کارکرد‌های همه ما به عنوان سربازان جنگ نرم بایستی صیانت از ارزش‌های والای نظام و انقلاب اسلامی و معرفی دستاورد‌های نیرو‌های مسلح باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها